Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Yeni Seçim Sürecinde Şalpazarılıların Haklı Tepkisi

Yeni Seçim Sürecinde Şalpazarılıların Haklı Tepkisi
  • 14 Mayıs 2018

Türkiye yeni bir seçimin arefesine daha girdi. 24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye yeni Cumhurbaşkanını ve mecliste kendilerini temsil edecek yeni milletvekillerini seçecek. Şalpazarı’nda ise seçim arefesinde bazı tepkiler yükselmeye başladı.

Genellikle seçim dönemlerinde Şalpazarı’na gelen ve Şalpazarı’nda bulunan siyasiler vatandaşa bazı vaatlerde bulunuyor. Yaklaşık 3 seçim geçmesine rağmen bazı sözlerin tutulmaması üzerine ilçe halkından tepkiler yükselmeye başladı.

İşte o tepkiler.

Şalpazarılının yol çilesi bitmek bilmedi. Kuzuluk, Sinlice ve Kadırga yolları adeta patates tarlasına dönmüş durumda. Bir vatandaş bu duruma tepki göstermek için sosyal medya hesabından çektiği fotoğrafları paylaştı. Bu görüntüler yüzlerce paylaşım aldı.

Şalpazarı Adliyesi, ilçemizde hizmeti sonlandırılan bir çok kurumdan birisi. Şalpazarılılar adliye işlerini hal edebilmek için 34 km uzaklıktaki Vakfıkebir’e seyahat etmek zorunda kalıyorlar. Vakfıkebir’e Şalpazarı ilçe merkezinden 2 vasıta, köylerinden ise 3 vasıta ile gidilebiliyor. Kapanan Şalpazarı Adliyesinin yerinde günümüzde kütüphane bulunmakta. Bu görüntü de sosyal medyada paylaşılanlar arasında.

Şalpazarı’ndan götürülen hizmetlerden birisi de itfaiye. Şalpazarı’nda çıkan yangınlara 34 km uzaklıktaki Vakfıkebir’den itfaiye getiriliyor. İlçede çıkan bir çok yangına vatandaşlar müdahale ediyor. Bu zamana kadar çıkan yangınlarda Vakfıkebir’den hiç bir itfaiyenin zamanında yetiştiği görülmedi. Yıllar önce Şalpazarı ilçe merkezinde bir otomobil yanmış, bir aile faciadan son anda kurtulmuştu. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler arasında bu otomobile ait görüntü de var. Şalpazarı ilçe merkezinde yanan otomobil söndürülememişti.

Şalpazarı’nın mahallelerinde sağlık ocakları atıl bir şekilde adeta çürümeye terk edilmiş durumda. Mahallelerde rahatsızlanan insanlar ve özellikle yaşlılar tedavileri için ilçe merkezine inmek zorunda kalıyor. İğnesi olan insanlar da büyük zorluklar çekiyor. Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki ÇABUK da bu duruma adeta isyan etti. salpazarigundem.com haber sitesine açıklama veren Çabuk; Simenli’de oturduğunu, kendi çocuğunun da hastalandığını, iğne vurdurmak için 5 gün ilçe merkezine inmek zorunda kaldığını söyledi. Köylerdeki sağlık ocaklarında hemşire durmadığını söyleyen Çabuk, gelen hemşirelerin tayinlerini isteyip gittiklerini ve buna dur diyemediklerini söyledi.

Aşağıdaki görüntü ise Kuzuluk Mahallesinde yer alıyor. Yaşlı bir kadın, evine ulaşabilmek derenin içerisinden geçen sözde yoldan yürümek zorunda kalıyor. Hatta öğrenci servisi de bu derenin içerisinden geçiyor. Suyun çok olduğu zamanlarda ise öğrenciler yolun karşısında bekleyen servise yetişmek için tahta bir köprünün üzerinden geçmek zorunda kalıyorlar.

İlçemizde bir çok seçim süreci yaşandı. Özellikle son 3 seçim sürecinde Şalpazarı’ndan götürülen hizmetlerin getirileceği sözü verilmişti ancak hiç bir hizmetin tekrar geri getirilmediği görülüyor. Kapatılan öğretmenevi hizmeti ise kapatılan telekomun binası kullanılarak tekrar açılacak. Süreç devam ediyor.

Onlarca yıldır göç veren Şalpazarı’nda ve gelişme seviyesinde olan ülkemizde yapılan hiç bir yatırım halka bir lütuf olarak gösterilmemelidir.

Bu vakte dek çoğunlukla yapılanları yazdık. Yapılmayanları da yazmak memleketimize, halkımıza karşı boyun borcumuzdur.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.