Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Ulu Yaratanımızın Verdiği Kut Zenginliği

Zeynep Han DİKMEN

Zeynep Han DİKMEN

  • 05 Mayıs 2018

Kendimizi zengin hissetmemiz neye bağlı? Ne kadarı ,hangi sınıra kadar mutluluğu hissedebilir? Gerçek şu ki bir çok kişi zaten zengin. Ama nerede bulacaklarını bilmiyorlar. Bir de zengin olduğunu sanan bir çok kişi aslında fakir davranışlar içerisindelerdir. Genelde zenginlik konusunda yanlış yargılara varıyoruz.

Etrafımıza baktığımızda zengin olmak için insanların yaptıklarını görüyoruz. Şans oyunları, çalma, kadın ve erkeğin parası için evlilik, hile yapmak , öldürmek gibi. Para sevgisi duyguları ve hisleri doğruluk yolundan ayırmada etkindir. Halbuki Doğruluk yolu paranın alamayacağı maneviyattan dünyaya bakmaktır. Toplumsal olarak her zorlukta , sıkıntı da bu manevi bağ başarıyı yokluğa rağmen getirir. Örnek mi  ? Plevne, Çanakkale, Sakarya ve daimi var olacak vatandır.

Zenginlik ilk önce fikirde, inançta birliktir. Bu her düşünce , her millet için geçerlidir. Yazımı okuyan kardeşlerim işte bizler bu bilinçle hareket ederek uyanık olacak ve yabancı unsurların Türk dilimize, Türk gelenek göreneklerimize, Türk ahlaki değerlerimize zarar vermesine, bozmasına engel olacağız. Manevi kültürel zenginliğimiz birliğimizi Türk Töre adı verilen Türk’ün yasalarında binlerce yıl yaşattı. Kut” ve “töre” anlayışımızı iyi bilmek ve sahip çıkmak gerekir. Kut, Gök Tanrı’nın yeryüzünde hakkmiyetinin temsilidir.. Yusuf Has Hacip’in Kutadgu Bilig adlı eserinde kut’u Tengri verir, Tengrı yükseltir ve Tengri kime kut vermişse o yönetir. Töreyi de Tengri verir, çünkü töreyi gerçekte var eden “Törütken” dir..

Tengri Türk Hakanlarını, Türk töresini uygulamaları için tahta çıkarmaktadır. Türk hakanları Tanrı’dan kut alır ve tahta otururlar. Ulu Tek Yaratan’a bağlı olan Hakan ve Türk milleti sadakatle devletini ve milletini yönetir. M.Ö. 209-174’de Mete Han “Tanrı Kutu Tan Hu” unvanına sahip olan Türk Hakanı atamızdır. Kut Tanrının bir bağışıdır. Ulu Yaratan’ımızın Kut bağışını bilim ile de uygulamak devletimizin Türk varlığımızın bekası için kullanmak her Türk çocuğunun en birinci vazifesidir.

Çoğu insan nelere sahip olduğunu bilmeden ölüp gidecektir. Bizlerin sahip olup da kıymetini bilmediğimiz sağlığımız, gençliğimiz, yaşlılığımız, anamız babamız , atalarımız , Türk dilimiz, Türk uygarlığımız, bizleri biz yapan milli varlığımız Türklüğümüzün idrakini bozacak her türlü dış ve iç tehditleri bertaraf etmek milli görevimizdir , bu görev Ulu Yaratan katından Türk ‘e Kut verilerek alınlarımıza yazılmıştır.

Türk yurdu var olsun, Türk ırkı sağ olsun.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Arif Ustaoğlu dedi ki:

    Eline sağlık güzel olmuş başarılarınızın devamını dilerim

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.