Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Türkiye’deki Darbelerin Baş Mimarı NATO

Mesut YILMAZ

Mesut YILMAZ

  • 22 Kasım 2017

Türkiye’de darbeler tarihinin baş mimarı Nato ve yine ülkemizi yıllardır asalak bir böcek gibi rahatsız eden Pkk ve onun uzantılarını beslemekten bir an olsun bile sakınmayın ABD. Yıllardır ilmek ilmek dokudukları Türk düşmanlığını zirveye çıkartmış durumdalar.

Bu durumu daha çok sıcak bir örnekle izah etmeye çalışalım:

Norveç’te düzenlenen NATO tatbikatında hedef tahtasına Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafları kondu.

Bu tabloya koydukları isim ise çok daha ilginç: Düşman tablosu..

Ve tabi 40 askerimizi hemen bu uyduruk tatbikattan geri çağırdık..

Bu örnek ne ilk ne de son olacaktır…

60 ve 80 Askeri Darbeleri’nin baş mimarı Amerikan-Nato işbirliği hala dün gibi aklımızda muhafaza ediliyor.

İsterseniz başka bir örneği daha inceleyelim.15 Temmuz Fetö darbe girişimi ki aslında bu girişime ABD-NATO darbesi denmesi daha doğru olur.

Hemen o geceye gidelim. Amerikan ordusunun eski istihbaratçılarından emekli yarbay Ralph Peters, Fox News televizyonunda aynen şu ifadeleri kullandı:

“Bu darbe, Türkiye’nin İslami bir diktatörlük olmaktan kurtulması için son şansıdır. Hata yapmayalım. Bu darbede rol alanlar iyi adamlardır”

Aynı Peters, darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine ise “Eğer darbe başarılı olsaydı, İslamcılar kaybedecek, biz kazanacaktık” diye konuştu!

Unutmayın ki Fetö maşa,ABD-NATO ise 15 Temmuz’un azmettiricisidir.Fetö’nün Türkiye’ye teslim edilmesi darbenin sır dolu gerçeklerini ayan beyan ortaya çıkaracağı için ABD ilk andan itibaren Fetö’nün teslim edilmesini türlü laf cambazlıklarıyla oyalamaya devam ediyor.

Amerikan istihbarat servisi(CIA) darbenin bizzat kurgusunu yapmış ve Türkiye’de darbenin başarılı olabilmesi için büyük bir çaba sarfetmiştir.

ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell’ın özel kalem müdürü Lawrence Wilkinson, CIA Direktörü John Brennan’ın Türkiye’deki başarısız darbe girişiminde rolü olduğunu söyledi.

Wilkinson:‘’Bence John Brennan ve diğerlerinin Türkiye’de neler olup bittiğinden haberdar olduklarına şüphe yok” diyerek CIA’nın bizzat olayın içinde bulunduğunu ifade etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova’nın ortaya attığı iddia ise çok daha vahim.Zaharova,NATO’nun darbe girişiminden haberi olduğu halde Türkiye’ye tek bir bilgi dahi vermediğini iddia etti.

Zaharova 15 Temmuz’dan bir hafta önce toplanan Nato Varşova zirvesine ise özellikle dikkat edilmesi konusunda uyarıyor.

Darbe gecesinde İncirlik Üssü’nde yaşanan hadiseler ise asla gün yüzüne çıkarılamayacak gibi gözüküyor.

Bir örnek daha verelim:ABD’nin Ankara büyükelçisi John Bass Çengelköy’de bir kafe işletmesinin kamerasına yansıyan görüntüde, bir rütbeli asker ile darbe girişiminden bir gün önce yani 14 Temmuz günü görüş alışverişinde bulunuyor..

ABD’nin Ankara Büyükelçisi üstelik İstanbul’da bir komutanla hem de darbeden bir gün önce görüştüğü şey sizce ne olabilir?

Örnekler elbette bu şekilde çoğalır gider…

Sonuç olarak;

ABD-Türkiye ilişkileri belki de tarihimizin en hassas dönemlerinden birini yaşıyor bu yüzden Abd ile ilişkilerimiz ciddi bir ‘’Samimiyet Testi’nden’’ geçmek durumunda. Samimiyet olmadan dostluk olmaz.

Müttfekim dediğin bir ülkenin düşmanı senin asla ama asla dostun olamaz. Baki dostluklar için ortak hareket edebilmek elzemdir. Ortak hareket alanı daralmışsa yeniden ikili diyalog yolları aranmalı. Şayet bu diyalog yolları kapalıysa söylenebilecek çok fazla birşey de kalmıyor. Nato ve ABD, Türkiye ile dostluklarını devam ettirmek arzusunu hala içlerinde taşıyorlarsa aynaya bakıp acaba ben ne yapıyorum sorusunun cevabını vermelidir.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.