www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Türkiye’de Şapka Üretiminin Tamamına Yakını Şalpazarılılardan !

Türkiye’de Şapka Üretiminin Tamamına Yakını Şalpazarılılardan !

İstanbul Kirazlıtepe başta olmak üzere ülkenin bir çok noktasında Şalpazarılılar tarafından kurulan fabrikalarda şapka üretilmekte. Tarihi birikiminden aldıkları bilinç ve birikim ile şapka dahil bir çok tekstil türlerinde Şalpazarılılar ülkemizde üretim yapmakta. Nihayet gurbetten gelen yatırımcı Ömer Özdemir’in Anadolu Şapka fabrikası Şalpazarı topraklarında açıldı.

Anadolu Şapka’nın açılış töreni yapıldı. Açılışa Trabzon Ak Parti Milletvekili Salih CORA, Şalpazarı Kaymakamı Murat BEŞİKÇİ, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ, birçok kurum ve kuruluştan insanlar ile halk katılım gösterdi. Açılışta trabzonhaber24.com’a göre Cora “Şalpazarı ilçemizde “Anadolu Şapka” markası ile tekstil üretim atölyesi kuran müteşebbis Ömer Özdemir Beyi tebrik ediyorum. Türkiye şapka üretimin % 90’ını Şalpazarılı hemşehrilerimiz tarafından yapıldığını öğrenmek bugün bizi ayrıca sevindirdi. Yeni kurulan atölyede 40 kişi istihdam edilmektedir. Yıl sonuna kadar 100 kişiye çıkartma hedefi bulunan işletmenin ilçe ekonomisi ve istihdamına büyük katkı sunacağı aşikârdır. Yatırımcı arkadaşlarımızın her zaman yanında olacağımızı kendilerine beyan ettik. Bölgemizin ihtiyacı olan bu tür atölyelerin, tesislerin sayılarının artması dileğiyle bol kazançlı, hayırlı işler diliyorum.”  dedi.

Trabzon Ak Parti Milletvekili Salih CORA’nın açıklamasına göre Türkiye’de şapka üretiminin %90’lık kısmını Şalpazarılı üreticiler karşılıyor.

Şalpazarı’ndaki şapka fabrikasında henüz 40 kişi çalışıyor. Bu sayısı zamanla daha da artacak gibi görülüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ