istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Tüm Bunlar Atatürk Sayesinde Oldu

Tüm Bunlar Atatürk Sayesinde Oldu

10 Kasım 1938 Saat 09.05
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Dolmabahçe Sarayı’nda son nefesini verdi.

Türkiye yasa boğuldu. Bayraklar yarıya indi. O günden bu yana tam 79 yıl geçti.
Atatürk’ün başarısını, TÜRK Milletinin imanı ve vatan sevgisi sayesinde kazandığı zaferleri tüm dünya kabul ediyor.

Nedendir bilinmez sadece biz kabul etmek istemiyoruz.

Atatürk hakkında dinsiz gibi söylemler dolaşıyor halk içinde.

Atatürk’ün yaptıklarına zulüm diyenler, Osmanlı Devleti’nin çöküşünü Atatürk’e bağlayanlar gibi bir çok saçma sapan düşüncelere halk içinde rastlamak mümkün. Kendini tarihçi kabul eden sözde hocalar var, deli raporu olan takkeliler gibi Atatürk’ü seven cenazeme gelmesin diyen bir çok hoca… Anlamak çok mu zor?

Atatürk yıkılan Osmanlı Devleti’nin küllerinden doğmasını sağlayarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verdi.

Kadınlarımızı topluma kazandırdı. Ama buna günümüzde karşı olan bir topluluk var. Madem bu kadar karşısınız verdiği hiçbir hakkı kullanmayın. Cumhuriyet’i kurdu bundan bile şikâyetçiler ama her seçim günü sabah ilk oy vermeye koşan onlar. Atatürk ülkeye demokrasiyi getirdi. Halka yönetimde söz hakkı verdi.
Harf inkılabıyla evrenselliğe ulaştı ki zaten Osmanlı Devleti de yeni bir alfabe arayışı içindeydi. Latin alfabesine geçiş çalışmaları da Osmanlı döneminde başlamıştı.

Çağdaşlaşma yolunda birçok adım attı. Halkın dini inancını çıkarları doğrultusunda sömüren sözde din hocalarından kurtuldu. Halkı menfaatleri için kimsenin kullanmamasını istedi. Ülkeye çok güzel bir miras bıraktı. O miras; Demokrasi ve Cumhuriyet! Ancak bizim bir kısmımız bu mirasa karşı çıktığı yetmezmiş gibi sahip de çıkmıyor ne yazık ki!

10 Kasım’a bayram diyen, anan değil, kutlayan sadece halk değil ne yazık ki birkaç kurum kuruluş ve şirketler var. Akit Tv gibi!

Sırf yaşayışından dolayı, alkol kullanıyor ve laiklik ilkesini benimsedi diye onu dinsizlikle suçlayanlar var. Laiklik ilkesiyle istenen dinin siyasete alet edilmemesini ve bir dini grubun başka bir dini gruba baskı yapmamasını sağlamaktı. Tam da İslam’ın istediğini istemekti. Hâlbuki Atatürk Türk ulusunun daha dindar olması gerektiğini belirtiyordu. Sadece dini yönüyle birileri tarafından halkın sömürülmesine karşı çıktı.

Bugün siz rahatça Atatürk’e karşı olabiliyor, edebinizle eleştirebiliyorsanız, Türkçe konuşup, TÜRK kaldıysanız, isminiz yabancı bir isim değilse, her hükümet kuruluşunda siz de sözünüzü sandık başında söyleyebiliyorsanız, Osmanlı Devleti diye bir geçmişinizin olduğunu biliyorsanız ve hatta müslüman olarak yaşamaya devam ediyorsanız tüm bunlar Atatürk sayesinde oldu.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmasaydı yabancı bir devletin mandası altına girecek, asimile edilecek, TÜRK olduğumuzdan bi haber kalacaktık. Cumhuriyet’i bile sertçe eleştiriyorsanız bu bile Atatürk sayesinde.

Aklımızı başımıza toplamalı, araştırmalı, öğrenmeli, gerçekleri görmeliyiz.
Gerçekleri gördüğümüz takdirde içimizde Atatürk karşıtı kalmayacaktır.

Bize bıraktığı mirasa sımsıkı tutunmalı, Cumhuriyet’i bizden almaya çalışanlara gereken cevabı vermeliyiz.

Türkiye Cumhûriyeti’nin en karanlık günü 10 Kasım 1938’in yıldönümünde Ulu Önder, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve rahmetle anıyor, özlemle arıyoruz.

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.