Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Trabzon’un Bayrak Sevgisi Size Ağır Gelir

Mesut YILMAZ

Mesut YILMAZ

  • 08 Eylül 2018

Mesele Trabzon olunca topyekûn bir saldırıya girişiliyor. Küfürler, hakaretler, tehditler havalarda uçuşuyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de Trabzon şehrini haritadan siliyorlar. Fatih’in, İstanbul’un fethi kadar gerekli gördüğü ve bizzat Trabzon’un fethine bizzat katıldığını,  Yavuz Sultan Selim Han’ın Trabzon’da uzun süre yöneticilik yapıp burada piştiğini ve 46 yıl Osmanlı İmparatorluğu tahtında oturan Kanuni Sultan Süleyman’ın Trabzon doğumlu olduğunu ve Milli Mücadele Dönemi’nin mihenk taşlarından biri olan Trabzon şehrini görmezden geliyorlar, yok sayıyorlar…

Üstelik bunları yapanların mazisi de bir sürü absürd olaylar silsilesi ile dolu.

2010-2011 sezonunda Trabzonspor’un hakkını gasp eden ve bir yıl evvel kaçan şampiyonluğun ardından stadı ve polis araçlarını ateşe verip, “ Fenerbahçe Cumhuriyeti” kuranlar… Tüm bunlar yetmezmiş gibi Fetö savcı ve hâkimleriyle maç yapıp, yemek yiyenler,

Yine bahsi geçen sezonda Eskişehirspor Kulübü’nü “Fenerbahçe’ye” peşkeş çekip, şike yapanlar,

Başkanı Fetö’den içeri alınan ve İzmir Marşı’na türlü hakaretlerde bulunan Konyaspor taraftarı bile kalkıp Trabzon şehrine hakaret edebiliyor.

Aslında biz bu saldırıların nedenini çok ama çok iyi biliyoruz.

Bizim tek suçumuz: 2010-2011 sezonunda gasp edilen hakkımızı geri istemek. Biz haklı davamızı savundukça üzerimize gelmeye devam edecekler. Bizi her türlü noktadan sınamaya devam edecekler. Hatta yeri gelecek “ Vatan, millet ve bayrak” aşkımıza da dil uzatacaklar. Varsın istediklerini söylesinler. “Şurada burada güçIü adımIarIa doIaşmaktansa, doğru yoIda sekerek yürümek en iyisidir.”

Yukarı da dediğim gibi Trabzon’un bayrak sevgisi bazılarına çok ağır geliyor. Bu durumun da nedeni ayan beyan ortada.

Son olarak tarihten bir örnekle sözlerime son vermek istiyorum:

Fatih, 1461’de Trabzon seferi sırasında “Bunca zahmetler çekmek niye” diye sorulunca, “Ahirette Allah’ın karşısına çıkınca utanmayalım” cevabını vermişti.

Nitekim Trabzon halkı dün gece ufacık dahi olsa utanılacak bir şey yapmadı. Peki, dün geceden itibaren ağzından salyalar sızarak Trabzon şehrine en olmaz hakaretleri edenler, sizin aynanın karşısına geçip, gerçeklerle yüzleşmeye mecaliniz var mı?

Peki, Trabzon şehrine bunca hakareti ederken siz hiç utanmadınız mı?

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.