Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

TRABZON’da Partilisi Partisizi Kol Kola KUDÜS İçin Yürüdü !

TRABZON’da Partilisi Partisizi  Kol Kola KUDÜS İçin Yürüdü !
  • 16 Aralık 2017

Trabzonlular bugün Kudüs için yürüdü. Kudüs’ün İsrail’in başkenti yapılır tamamen Yahudilere ait olmasının sağlanması en başta Türkiye olmak üzere tüm Müslüman coğrafyasında tepki topladı. Bugün Trabzon’da tüm partililer ve vatandaşlar kol kola Kudüs için yürüdü.

Trabzon’da yapılan Kudüs yürüyüşüne Şalpazarı’ndan da katılımlar oldu. İYİ Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Pirağa YAŞAR ve Şalpazarı Belediye Encümeni Mehmet MUHCU da Kudüs yürüyüşünde yer aldı.

AKP Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki ÇABUK‘un da Trabzon‘dan getirildiği düşünülen yolcu otobüsü ile Kudüs yürüyüşüne gittiği görüldü.

Cumhuriyert Caddesi’nde sığmayan Trabzonlular, ellerinde Türkiye Cumhuriyeti ve Filistin bayrakları olduğu halde Kahramanmaraş Caddesi boyunca Atatürk Alanı’na kadar yürüdü.

Yürüyüşe Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükeşhir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AKP, CHP, MHP, İYİ Parti, SP başta olmak üzere siyasi partilerin il ve ilçe  başkanları, CHP eski Milletvekili Volkan Canalioğlu,  sivil toplum örgüt temsilcileri, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Atatürk Alanında Kur’an okunmasının ardından Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve Kudüs Platformu adına konuşmalar yapıldı.

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, ‘Bugün 17 Aralık 2017 çok önemli tarihi günü yaşıyoruz. Bugün nedeniyle bu muhteşem manzarayı otaya koyan katılımları dünyaya mesaj ve bütün ümmete şuur veren çocuğu ile hanmıyla erkeğiyle hepinize en kalbi şükranlarımızı sunuyorum. Başta sayın valimiz olmak üzere bütün herkese teşekkür ediyorum.İşte Trabzon meydanı bugün bütün dünyaya haykırarak Kudüs Filistin’in baş şehridir. Mescidi Aksa ebediyetten baki kalacaktır mesajını veriyor” dedi.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz da, ABD’nin kararını saçma sapan olarak nitelendirdi ve Erdoğan’a dünya lideri dedi ve şöyle devam etti: ”Dünya lideri Erdoğan’ın ‘Kudüs İslam dünyasının başkentidir’ açıklaması her şeyi gösterdi. Lamı cimi yoktur kabul etmeyiz. Bütün İslam dünyasında lider olan Türk milletinin öncülüğünde bu mesele de hallolacaktır. Trabzon üzerinden gösterilen müthiş bir duruştur.  Dünya genelinde İslam ve dürüstülüğün kalması için mücadele eden, bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimize sağlık diliyorum, birlik beraberliğimizin daim olmasını diliyorum.  Bütün dünya ve İslam alemi bizim öncülüğümüzde huzura kavuşacaktır”

Yararlanılan kaynak: viratrabzon.com

İYİ Parti Trabzon il başkanı ve ilçe başkanları Kudüs için birlikte yürüdü. Fotoğrafta İYİ Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Pirağa YAŞAR da bulunmakta.

 

Şalpazarı Belediyesi Encümeni Mehmet MUHCU da Şalpazarı’ndan Kudüs yürüyüşüne katılanlar arasında

 

Kudüs için Trabzon yürüyüşüne giden Şalpazarılılar. AKP Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki ÇABUK da beraberlerinde görülüyor.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.