Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Trabzon’da Okullardan TÜBİTAK Fuarlarına Katılımda Artış

Trabzon’da Okullardan TÜBİTAK Fuarlarına Katılımda Artış
  • 03 Ocak 2018

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü’nden basına yapılan açıklamada TÜBİTAK Fuarı ile ilgili bilgi verildi.

PROJELERDE % 70 ARTIŞ OLDU

Bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak son yıllarda ciddi artış yapan Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK bilim fuarlarına geçtiğimiz yıl 59 okulla katılırken, bu yıl yaklaşık %70 artışla 97 okulla fuarlara katılacak. Nisan-Haziran 2018 tarihlerinde sergilenecek bilim fuarları Trabzon’un tüm ilçelerinde yapılacak olup, Hayrat, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçeleri ise bu yıl ilk defa bilim fuarlarına ev sahipliği yapacaklar.

PROJELERLE OKULLAR 485.000 TL ALACAK

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına katılan okullara bilim fuarını yapması için 5.000TL destek vermektedir. Okullara teşvik amaçlı verilen destek sayesinde Trabzon’daki katılımcı okullar bu yıl toplam 485.000 TL katkı alacaklar.

Ülkemizde düzenlenen ve öğrencilerin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlayan TÜBİTAK fuarlarına Trabzon’un gözle görünür bir artışla katılacak olması bölgemiz adına sevindirici olmakla birlikte bilim adına da büyük bir kazanım olacak. Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü başarısını her geçen yıl artırarak öğrenci ve öğretmenlerin niteliğini artırmaya yönelik farklı projelerle yola devam edeceğe benziyor.

TÜBİTAK, ortaokul ve liselerde okuyan öğrencilere yönelik kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilmek, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilmek, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturabilmek amacıyla 4006 bilim fuarları düzenlemektedir. Bu fuarlarda öğrencilere üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkalarıyla paylaşmanın coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşatmak amaçlanıyor.

 

 

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.