Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Trabzon’a Terörist Deme Cesaretinde Bulunanlara

Kerem UÇAR

Kerem UÇAR

  • 26 Temmuz 2017

Kerem UÇAR

TRABZON’a TERÖRİST DEME CESARETİNDE BULUNANLARA;

Hatırlıyoruz ki birtakım kendini bilmez Trabzon’a, Trabzonlulara, Trabzonsporlulara bir cahillik edip ‘’Teröristler!’’ diyebilme cesaretinde bulunmuştu.

Bunun başlıca nedeni bir defasında dönemin başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oynadığımız maçta haksız, aleyhimize düdük çalan hakemleri Avni Aker’den çıkartmamış, gerekçe olarak da onların sağlığını göstermişti. Gerekli gözdağını belki içerde vermişti, eğer bıraksaydı da stattan çıkmış olsalardı kimse adaletsizliğe uğrayan, hakkı defalarca gasp edilen sinirli Trabzon halkını, Trabzonspor taraftarının elinden onları kurtaramazdı. Bakın bu teröristlik değil, bu haksızlığa tahammül edememe olayıdır.

Bu olaydan sebep Trabzon halkına iftiralar edilmişti. ‘’Teröristler, hainler…’’ gibi birçok çirkin hakaretlere uğramıştık. Bunun tamamen yalan olduğunu da defalarca gördük, izledik.

Trabzon’a şehit geliyor, yüzlerce araç konvoyu karşılıyor, şehit cenazesinde camilere sığılmıyor. Sokakta gördüğü askerin ardından dua okuyan teyzelerimiz, annelerimiz mevcut Trabzon’da!

Maçka’da hain bir terör saldırısı olmuştu bu yıl içerisinde hatırlar mısınız bilemiyorum. Teröristlerle girilen çatışmaya asker ve polisimizle birlikte Trabzon halkı da silahlarıyla katılmıştı. Hatta halktan mermi isteyen polisimize: ‘’Siz uzaklaşın, biz çatışacağız.’’ dediler Terörist diye suçladığınız gerçek vatanseverler.

Evet, GERÇEK VATANSEVERLER onlar! Siz bilgisayarınızın başından, telefonunuzun ekranlarından atıp tutarken, kahrolsun deyip bela okurken; onlar silahlanmış, hainlerin karşısında, kahraman asker ve polislerimizin yanında çatışıyorlardı.

Son olarak, 13 Temmuz 2017 Perşembe günü köyümün muhtarlığı ve derneğinin önderliğinde gerçekleştirilmiş olan GÖLLÜALAN ŞENLİĞİ’nde de rastladığım bir görüntüyü anlatacağım; saat 9-10 suları, şenlik henüz başlamamış otçu yürüyüşü için geri sayım başlamıştı. Görevli olduğum şenlik alanında bir şeylerle uğraşırken bir baktım yukarıdan aşağı doğru bir jandarma aracı geçti. Gümbür gümbür kemençe sesi eşliğinde. Şaşırdım, şaşırdık! Halk gözlerine de kulaklarına da inanamadı, bir gören bir daha baktı. ‘’Helal olsun be! , Sizin adınıza dolaniim! , Size kurban olurum!’’ diyenleri, peşlerinden dua edenleri gördüm. Tüylerim diken diken oldu.
Şenlik başlamış, kemençe sesi dağları inletirken, o atmosfer insanları coştururken, horon oynatırken bir de baktım birkaç asker horona girmiş, oynayanlara uymaya, bilmeyenleri öğrenmeye çalışıyordu. Bilenler de kendini müziğe bırakmış eğleniyordu. Tabi ormanın içlerine dağılmış, yollarda bekleyen, eğlenceye katılmadan belki de hiç eğlenmeden her ihtimale karşı bizi koruyan kahramanlarımız görevleri başındaydı. İnsanımızla gurur duydum. Aynı görüntüleri ilçemin diğer şenliklerinde de izledik.

Şimdi siz emin misiniz?

Türk askeriyle, polisiyle omuz omuza vermiş Maçka’da teröristlerle çatışan halk mı terörist! Onlara dualar eden, kendi oğluymuş gibi üzülen, her şehit haberinde gözlerinden yaş akan annelerimiz, teyzelerimiz, babalarımız mı terörist! 23 yaşında şehit edilen Necmettin Yılmaz öğretmenin şehit olduğu bölgeye gidip fotoğrafı ve şanlı bayrağımızı asarken saldırıya uğrayan, hainleri tek başına püskürten Trabzonlu tır şoförü ağabeyimiz mi terörist! Bu kahramanlarla GÖLLÜALAN’da, SİS DAĞI’nda, ALACA’da, KADIRGA’da, KARAKIRSAK’da el ele tutuşmuş horon oynayan bu halk mı terörist!

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Valla bu yazının üzerine söylenecek söz yok klavyene aklına sağlık okurken duygulandım şahsen Kerem.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.