lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Trabzon Bunu Affetmez ! Koruculuk İçin Kaç Şehit Daha Lazım ? Bugün İki Şehit…

Trabzon Bunu Affetmez ! Koruculuk İçin Kaç Şehit Daha Lazım ? Bugün İki Şehit…
  • 12 Ağustos 2017

Trabzon Maçka’da saat 15.30 sıralarında PKK’nın kurduğu, komünist sosyalistlerin ve Pontuscuların desteklediği HBDH terör örgütüyle askerlerimiz arasında çatışma yaşandı. Çatışmada henüz 16 yaşındaki Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş teröristler tarafından şehit edildi.

Maçka’da Olaylar Nasıl Başladı ?

Maçka Köprüyanı mahallesi eski muhtarı Hasan Bülbül’ün evinden ailesi yaylada olduğu sırada yiyecek çalındığı ihbarı üzerine bölgeye giden askerlerimiz tarafından terör şüphesi ile bölgede arama tarama faaliyetinde bulunuldu. Güvenlik güçleri, 16 yaşındaki evin oğlu Eren Bülbül’ü de yanlarına alarak mahalledeki evin olduğu yere gittiler. Bu sırada güvenlik güçlerinin geldiğini gören terör örgütü mensupları ateş açtı.

Açılan ilk ateş sırasında ağır yaralanan ve ambulansla KTÜ Farabi Hastanesi’ne kaldırılan Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit haberini alan Maçkalı çocuğumuzun yakınları hastane acil servisi önünde fenalık geçirdi.

T.C. Trabzon Valiliği Tarafından Yapılan Açıklama:

“Maçka ilçemiz kırsalında devam etmekte olan operasyon çerçevesinde;

Evden erzak çalma olayı ve bunun terörist unsurlarca yapılmış olabileceği ihtimaline binaen bahsi geçen ev civarında sürdürülen inceleme sırasında güvenlik kuvvetlerimize yardımcı olmakta iken terörist unsurlarca yapılan hain saldırı sonucu yaralanan bir sivil vatandaşımız ile aynı saldırıda yaralanan bir güvenlik personelimiz(Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş) KTÜ Farabi Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen şehadet mertebesine erişmişlerdir.”

Trabzon’da Neden Korucular Göreve Alınmıyor ? Bu İşi Trabzonlular Hal Eder !

Geçen yıl Eylül ayında Sis Dağı yakınlarında Kireçhane ile Şıhkıranı arasında bir grup terörist fark edilmiş, Askerlerimiz ve onların yanına katılan Ağasarlı Çepniler silahlarıyla terörist avına çıkmıştı. Ayrıca Doğu Karadeniz Bölgemiz’de son iki yıldır terör faalyetleri artmış durumda.

Şapazarı’nda 30 Mahalle Muhtarı Koruculuk İsteğinde Bulundu Ancak…

Sis Dağı’nda yaşanan olaydan sonra Geyikli Muhtarı Mustafa Demirbaş, “Bir süre önce Şalpazarı’nın 30 mahalle muhtarı imzalı bir dilekçeyle Valilik’ten korucu talep etmiştik. Devlet yetkililerimizden bunu gözden geçirmelerini bekliyoruz” diye konuşmuştu. Ancak Trabzon’da koruculuk ile ilgili herhangi bir gelişme söz konusu değil.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.