www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Tonyalı Madur Kadının Borcunu Şalpazarılı Hayırsever Ödedi

Tonyalı Madur Kadının Borcunu Şalpazarılı Hayırsever Ödedi

Tonya’ya bağlı Karaağaç mahallesinden Fatma Sağlam adlı kadının hastahaneye olan borcunu ödeyemeyince arazisine icra konulduğunu Gündem Yazar’dan Şalpazarılılara duyurmuştuk. Madur kadının icra borcu Şalpazarı’ndan ödendi.

Tonyalı Fatma Sağlam’ın maduriyeti Şalpazarı basınında da yerini almıştı. Şalpazarılı iş adamı Ali Usta bu haberler üzerine maduriyetin devamı halinde borcun kendisi tarafından ödeneceğini belirtti. Tonyalı fotoğrafçı ve haberci İnan Kalyoncu ile iletişime geçen Şalpazarılı Ali Usta, Fatma Sağlam’ın icra borcunu ödeyerek maduriyetin giderilmesini sağladı.

Karaağaçlı Mahallesi’nden Cevat Sağlam’ın eşi Fatma Sağlam, 2003 yılı Ekim ayında KTÜ Farabi Hastanesi’nden çocuğunu taburcu ederken 355 liralık bir senet imzaladı. Senedin bedelini ödeyemeyince icralık olan Sağlam ailesinin arazisine de haciz işlemi başlatılmıştı.

Haberin duyulmasını sağlayan ve maduriyetin giderilmesinde etkili olan Tonyahaber’e konuşan Fatma Sağlam bu durum karşısında çok sevinerek “Ali Usta’yı tanımıyorum. Şalpazarılı olduğunu öğrendim. Bize sahip çıktı. Borcumuzu ödedi. Hastane tarafından yapılan icra takibini durdurdu. Kendisine nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Sağ olsun. Bizi bu sıkıntıdan kurtardı. Allah ona hiçbir sıkıntı vermesin. Allah ona da çok versin. Zor zamanımızda Hızır gibi yetişti.” dedi. İş Adamı Ali Usta, Mustafa Özcan’ın sahibi olduğu Şalpazarı Ses haber sitesi sayesinde madura ulaşma imkanı buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ