Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Tecavüzcülere Verilen Cezalar ! Avrupa, Eski Fransa, Eski Türkler

Gündem Yazar

Gündem Yazar

  • 01 Temmuz 2018

Ankara’nın Polatlı ilçesinde kaybolan Eylül çocuğun başına gelenler kan dondurucuydu. İnsan kılığındaki bir varlık bu küçük çocuğa tecavüz ettikten sonra ona kesici aletler ile işkence etti. İncelemeler sonucunda çocuğun ayağının da kırık olduğu tespit edildi.

Türkiye bu olayın şokunu bir kaç güne geçiştirir. Bir kaç güne unutulur bu olay.

Mersin’de tecavüz edildikten sonra yakılan Özgecan’ın unutulduğu gibi.

Kars’ta tecavüz edilerek öldürülen Mert’in  unutulduğu gibi.

Mert ? Unuttunuz değil mi Mert’i ?

Bu tür insanlığın ahlakını… Ahlak kavramı aslında burada bir fantezi söylemi olur. Bu insanlığın yok edilmesidir. İnsanlığı çökerten bu tür olaylar karşısında sükunet ile durdukça insanlık katillerine gereken cezalar verilmeyecektir, gerekli kanuni düzenlemeler yapılmayacaktır.

Şimdi susmama vakti ! Haydi hep birlikte kamuoyu oluşturma vakti !

Sizce;

DİRİYE, ÖLÜYE, BEBEĞE, ÇOCUĞA, HAYVANA tecavüz edenlerin yaşam hakkı var mıdır ?

Şimdi konuşmaya başlama vakti !

İnsanlık katillerine karşı neler yapılmalıdır ?

Okuyan herkesten yorum almak istiyorum.

PEKİ GÜNÜMÜZDE VE GEÇMİŞTE İNSANLIK KATİLLERİNE, TECAVÜZCÜLERE NE GİBİ CEZALAR VERİLİRDİ ?

Günümüzde Türkiye Cumhuriyeti’nde insanlık dışı varlıklara ve gerçekleştirdikleri insanlık dışı suçlara caydırı cezalar verildiğini, hayır, düşünmüyorum.

BATI’DA CEZALAR NASIL ?

İrlanda, Fransa ve İngiltere’de cinsel saldırı suçlularına verilen hapis cezalarının yanı sıra mahkuma kimyasal ilaç verilerek cinsel hayatı noktalandırılıyor.

Ayrıca psikolojik takip ve rehabilitasyon önlemleri de alınıyor.

Cinsel suç işleyen kişilere Avrupa’da hapis cezası veriliyor.

Şunu belirtmeliyim ki Azerbaycan Türkçesinde ‘kişi’ adamları, insanları, insan gibi insan olanları tarif etmek için kullanılan bir kelimedir. Bu insanlık dışıları olmaması gereken bir ‘varlık’ kavramıyla ifade edeceğim.

Hapis cezası biten varlıklara psikolojik tedavi veriliyor ve buna ek olarak cinsel isteği sıfırlayan ilaçlar veriliyor. İlacın etkisi rutin olarak kontrol ediliyor, gerekirse doz yükseltiliyor veya ilaç değiştiriliyor.

Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Finlandiya, Danimarka, İsveç Polonya ve Portekiz’de ilaç önlemi psikolojik tedaviyle birlikte sona eriyor. Bu yöntem o varlığın tecavüzcü kategorisinden çıkmasına kadar uygulanıyor.

Ayrıca görüldüğü üzere Avrupa standartlarında ilaçlı hadım uygulaması kalıcı olamıyor.

Amerika’da İlaç Uygulaması Kalıcı

Amerika’daki eyaletlerde daha sert uygulamalar yapılmakta. Yine cinsel suç işleyen varlıklara verilen hapis cezasının ardından psikolojik tedavi veriliyor ve hormon tedavisi yapılıyor.

Loisianna ve Teksas eyaletlerinde fiziki hadım cezası var. Yani kesip atıyorlar !

Diğer eyaletlerde psikologların tavsiyesi sonrası varlıkların cinsel isteği kimyasal yollarla bitiriliyor, kalıcı hadım yapılıyor.

ESKİ FRANSA’DA TECAVÜZCÜYE VERİLEN CEZA NASILDI ?

Tecavüzcüler büyük farelerin olduğu mekanda hazırlanan direğe çıplak halde bağlanıyor, aç fareler buradakilerin cinsel organlarını afiyetle, canlı canlı, yiyerek karınlarını bir güzel doyuruyorlar.

GELELİM EN İNSANCIL YÖNTEMLERE !

Eski Türklerde Hayat Hakkı Tanımama Uygulamaları

Araştırmalarda eski Türklere ait saldırganlık, sapıklık, cinsel saldırı ve hatta evlilik dışı ilişki denilen zina uygulamalarına pek fazla rastlanamamakta. Çünkü bunlar yok denecek kadar azdı. Öyle ki eski Türklerde kadın savunmasız değildi. Erkek ile aralarında fark yoktu. Erkekler gibi onlar da savaşçıydı. Ata binerler, ok atarlar, erkeklerin girip çıktığı her yere girip çıkabilirler ve hatta ülke bile yönetirlerdi.

Arap gezgini İbn-i Fadlan’ın aktardığına göre bir Türk kadınının bunlar kol, bacak, saç veya göğüs dekoltesi olabilir, edep yerlerinin göründüğüne çok şaşırıyor (Arap anlayışına göre.). Kadın, bu Arap’ın kendisine baktığını görünce ona çok kızıyor. İbn-i Fadlan bu duruma oldukça şaşıyoruz. Buna rağmen bu eski Türk toplumunda zina, bakın tecavüz akla dahi gelmiyor, zina nasıl olmazdı ? Bırakın tecavüzü, zina olmazdı, olamazdı, olmayacaktı da ! Çünkü cezası ölümdü !

TÜRK TÖRESİNDE CEZA NEYDİ ?

Tecavüze uğrayan kadın taşlanmaz, idam edilmez aksine ona sahip çıkılırdı. Eğer evlilik dışı bir çocuk olursa da o masum kadın Ulu bir Ağaç ile evlendirilerek hem kadın hem de kadının onuru yüceltilirdi. Doğan çocuk da bu yolla meşrulaştırılmış olurdu. Çünkü Türk milletinde ağaç kutludur, uludur, kutsaldır, derecesi yüksektir !

Tecavüzcünün cezası ise bazen 10 ok ile oklanmak, bazen de kılıç ile doğranmak olurdu !

ED DEVLETÜ’T TÜRKİYE YANİ MEMLÜKLERDE TECAVÜZCÜNÜN CEZASI NEYDİ ?

Ed Devlettü’t Türkiye’de 6 yaşındaki bir çocuğa tecavüz eden bir varlık ilk önce bir kazığa oturtulmak suretiyle kazık tarafından tecavüze uğratılıyor. Sonra da kamçılanıyor. İnsanlık dışı bu varlık 3 gün boyunca kazığın üzerinde inim inim inleyerek ölüyor.

Küçük bir çocuğa tecavüz ettikten sonra onu boğup kuyuya atan bir insanlık katili ise olay yerinde idam ediliyor, cehennem madalyası olsun diye de cinsel organı kesilip boynuna asılıyor.

Sizin de bildiğiniz tecavüzcülere uygulanan ceza yöntemleri varsa lütfen yorumlara yazınız.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.