istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Tarihteki 16 Büyük Türk Devleti İle Türk’üz

Tarihteki 16 Büyük Türk Devleti İle Türk’üz

16 Türk devleti , daha doğru ifade ile 16 Türk hanedanlığımız vardır. Kim ki; aralarından bir tanesini bile kabul etmemezlik milli bir ruhun bulunmadığı haince bir zihniyettir. Örnek verecek olursak,   Göktürk devletimizi kabul etmemek, Türkiye Cumhuriyetini kabul etmemek, Osmanlı İmparatorluğumuzu kabul etmemek gibi hanedanlıklarımızdan bir tanesine düşmanlık edici sözler sarf etmek Türk milletinin bütünlüğünü bozmaya girişilen eylemdir. Siyasi, iktidar için kişisel fanatikliktir.

Muhakkak bu hanedanlıklarımızdan  bir tanesini bile tahammül etmemenin altında ya Avrupa özentiliği ya da Arap kültür özentiliği vardır.  Kişiler ve siyasi partiler geçici , Türk varlığı kalıcıdır. Bağımsızlık;  millet, ırk ile olur.

Bu sebeple Türk milleti , diğer milletler gibi başka milletlerin esaretine girecek yaratılışta değildir.

Türk milletinin bağlılığı yalnızca Türk milletine olmalıdır. Hem milletimizin bağlılığında olup hem de siyasi partizanlık yapmak mümkün müdür? Mezhepçilik yaparak milli bütünlüğü  sağlamak mümkün müdür ?

Bir ailenin bireylerinin bile birbirine düşman olmasına sebep olan dış mihrak ideolojilerle partizanlık ve mezhepçilik büyük zararlar verdi ve hala vermeye devam etmektedir. Türk devletimizin bekası için her bir Türk’ün, milli kimliği olan anadili Türkçeye, Ata alfabemiz Göktürkçeye, tarihimize, atalarımızın

ve şehitlerimizin emanet ettiği vatanımıza sahip çıkması vatan sevgisindendir. Vatan sevgisi imandandır.

Asya Hun imparatorluğu da bizim, Göktürk Kağanlığımızda bizim,  Osmanlı devletimiz de bizim, Türkiye Cumhuriyeti de bizim. Osmanlıcı, Atatürkçü diyerek, Türk milletini ayırmak isteyen zihniyet Türklük düşmanıdır. Osmanlı Hanedanlığımızı sürekli suçlama, Göktürk devletimizi din farklılığından  dolayı kabul etmeme, Türkiye Cumhuriyetini laik diye istememek gibi düşünceleri bir Türk kafasından silmelidir. Bizim yapacağımız Türk milletini ve Türk devletini Türk ‘ün ve Türklüğün muhafaza edileceği yasaları muhafaza etmek, ettirmek ve Türklüğe düşman unsurları devlet millet tarihimizi hatırlatarak ekmek yediği Türk devletine düşmanlık yapmasına fırsat verdirmemek önlem almaktır.

“Türk’ün Aşkı Vatan Şiirlerim’’ kitabımda konu üzerine bir şiir;

MİLLİ DURUŞ

Milli bir duruş,

Türk’ün duruşudur.

Türkçenin duyuluşudur.

Milli bir duruş,

Türk tarihinin duruşudur.

Ural, Altay oluşudur.

Milli bir duruş,

Orhun Anıtları duruşudur.

Türk töresi oluşudur.

Milli bir duruş,

Atalarının duruşu

Destan oluşudur.

Milli bir duruş,

Metehan duruşudur.

Bilge Kağan oluşudur.

Milli bir duruş,

Genç Osman’ın duruşudur.

Mustafa Kemal oluşudur.

Milli bir duruş,

Turan duruşudur.

Bozkurt oluşudur.

Vatanımızın kurucu  atalarımızın mensubu olduğu Türk milli kimliğinde yıkılmaz, sarsılmaz olduğu hakikatinin şuurundayız. Ortadoğu gibi baskı, şiddet, düşünce ve yaşam biçimlerine karşı tahammülsüzlük yapıldığı ve bu kötü eylemlerin Ortadoğuluların çoğunluğunda benimsediği kültürlerin baskın olduğu coğrafyada yaşamaktayız. Zira bunu Ortadoğuluların kendi vatan bütünlüğünü sağlayamayan, envai çeşit terör örgütlerinin çıkışından ve birbirleri ile savaşmalarından anlıyoruz. Böyle tehlikelerin olduğu yeryüzündeki savaşların ve anlaşmazlıkların bitmediği bu bölgede kendi

güvenliğimizi sağlamanın her çağa ayak uydurabilecek, bilime değer veren ve bilimi destekleyen aziz Türk ırkımızın gelenek,

görenek kültür ve töremize sahip çıkmamız gerektiği Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün ‘Gençliğe Hitabesi’ndeki gibi her birimizin birinci vazifesidir.

Batı’dan ve Doğu’dan gelecek her türlü dini, iktisadi, sosyal ve toplumsal sömürüye karşıyız. Tek Yaradan’ın bizlere armağan ettiği Türk kimliğimizi Türk vatanımızda yaşatma gayesindeyiz ve her birimiz milli birliğimiz olan Türk kimliğimizde bölünmez bir bütün oldukça var olacağız.

Milli birlik ve bütünlüğümüzü yıkmak isteyen düşmanlarımız bizi sağ, sol ve İslamcı siyasetlerle ayırmak, bölmek ve vatanımızı yutmak istemektedir. Tıpkı Suriye ve Irak’ta olduğu gibi. Siyasi ayrımcılığa asla bir Türk olarak müsaade etmemeliyiz.

Birbirimizi sevmeli, saygı duymalı, adilane bir biçimde sahip çıkarak, bir olmalıyız. O vakit bizi hiçbir güç sarsamaz ve yıkamaz.

Milli tarihimizden çıkaracağımız dersler çoktur. Türk tarihini okumalı ve aynı hatalara düşmemeliyiz. Aşağıdaki Türk devletlerimizin hangi sebeplerle, hangi hıyanet edici düşünceler ve kimler tarafından yıkıldığını iyi okuyup, düşünelim. Türkiye Devletimizi her kılığa girmiş çakalllara yem etmeyelim.

16 devletimiz daha doğru ifade ile 16 Türk hanedanlığımız vardır. Her biri tarih yazıldığından beri bir ırkı temsil eder ,

Türk milleti.

16 Türk devleti hangileridir?

– Büyük Hun İmparatorluğu (MÖ 220- MS 216)

– Batı Hun İmparatorluğu (MÖ 48-MS 216)

– Avrupa Hun İmparatorluğu (375-469)

– Ak Hun İmparatorluğu (420-552)

– Göktürk Kağanlığı (552-745)

– Avar Kağanlığı (565-835)

– Hazar Kağanlığı (651-983)

– Uygur Kağanlığı (745-1368)

– Karahanlı Devleti (840-1212)

– Gazne Devleti (962-1183)

– Büyük Selçuklu Devleti (1040-1157)

– Harezmşahlar Devleti (1097-1231)

– Altın Orda Devleti (1236-1502)

– Timur İmparatorluğu (1368-1501)

– Babür İmparatorluğu (1526-1858)

– Osmanlı İmparatorluğu (1299-1922)

—  Türkiye Cumhuriyeti ————————-+

🐺Dünyanın sonuna kadar devam edecek Türk Devleti 🐺

Cumhurbaşkanlığı forsunda da 16 Türk devletini temsilen 16 yıldız bulunmaktadır.

Yorum Yazmayı Unutmayın
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.