Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Sisdağı’nda Araplara Ev mi Satılıyor ?

Sisdağı’nda Araplara Ev mi Satılıyor ?
  • 10 Ekim 2017

VATANDAŞ EVLERİNİ ARAPLARA MI SATIYOR ?

Bu çok tehlikeli bir duyum. Bölgenin etnik ve kültürel yapısının bozulması ileride çift dil isteği, özerklik isteği, etnik çatışmalar gibi çeşitli sorunlara yol açabilir.

Gündem Yazar’ın edindiği bir duyuma göre Sisdağı’nda bazı vatandaşlar evlerini yaparak Araplar’a satıyor. Vatandaşların evlerini yaparak Arap turist ağırlayıp sürekli para kazanmak yerine ileride bölgeyi çeşitli sorunlara gebe bırakabilecek olan evlerini Araplara satarak para kazanma yöntemi büyük bir sorun. Eğer böyle bir durum var ise devlet yetkililerinin hemen müdahale etmesi gerekiyor.

EV YIKIMLARINA TEPKİ

T.C. İçişleri Bakanı Süleman SOYLU’nun açıklamasından sonra Sisdağı da dahil olmak üzere Doğu Karadeniz yaylalarında yıkımlar başladı. Vatandaşlar daha önce herhangi bir planlama yapılmadan yıkımlara başvurulmasına tepki gösteriyor. Buna göre; devletin yayla evi planlaması yapması, örnek ev planlarının ve yaylalarda evlerin yapılacağı bölgelerin belirlenmesiyle devlet destekli bir proje yapılması isteniyor. Ancak bu proje ve plana uymayan kişilerin evlerinin yıkılabileceği söyleniyor.

YÜZYILLAR BOYUNCA YAYLALARI YURT EDİNEN, DÜŞMAN İŞGALİNDEN KORUYAN VATANDAŞIN EVLERİNİ YIKIVERMEK DOĞRU MU ?

Yüzyıllar boyunca yaylaları yurt edinen ve bölgeyi zaman zaman düşman işgalinden koruyan vatandaşların dişi ile tırnağı ile artırarak yaptığı evlerin karşılığının ödenmeden, gerekli desteği verilmeden yıkılmasına bazı vatandaşlar tepki gösteriyor.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet dedi ki:

    TÜRK MİLLETİ TARİH BOYUNCA KAHRAMANLIK GÖSTEREN,VATAN,MİLLET ,BAĞIMSIZLIK AŞKIYLA YAŞAYAN BİR MİLLETTİR;ANCAK ,BU BÜYÜK MİLLETİN BİR ARIZASI VARDIR:TARİHİN PEK ÇOK DÖNEMİNDE BAŞLARINA DOĞRU DÜRÜST İDARECİ SEÇEMEMİŞLERDİR VE BUNUN ZARARINI ÇEKMİŞLERDİR.
    MAALESEF BU ARIZA 21.YY DA DA DEVAM ETMEKTEDİR.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.