lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Sis Dağı’nda Uluslar Arası Kemençe ve Horon Festivali

Sis Dağı’nda Uluslar Arası Kemençe ve Horon Festivali
  • 10 Temmuz 2017

Birincisi düzenlenen Uluslararası Kemençe ve Horon Festivali Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikçi ve Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız sayesinde Sis Dağı’nda da yapıldı.

Trabzon BŞ, Ortahisar, Beşikdüzü, Of ve Maçka’da yapılması planlanan kemençe ve horon festivali Doğu Karadeniz’in henüz keşfedilmemiş turizm alanı olan Sis Dağı’nda da yapıldı. Çeşitli ülkelerden gelen ekipler Sis Dağı’nda doyasıya eğlendiler. Trabzon’da bu yıl birincisi düzenlenen Uluslararası Kemençe ve Horon Festivali’nde, Türkiye’nin yanı sıra 12 ülkenin halk oyunları topluluğu, sanatseverler ile birlikte Şalpazarı Kaymakamlığı’nın organizesiyle toplam 500 katılımcı Sis Dağı eteklerinde bulunan Üvezli Alan’da kahvaltı yaptı.

Doğa ile iç içe olan insanlar bol bol hatıra fotoğrafları çektiler ve ardından Sis Dağı’nın zirvesine hareket ettiler. Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikçi, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Beldüz ve Hasan Karabayır, Ak Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Şalpazarı Halk Eğitim Merkez Müdürü Temel Dural, Şalpazarı Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ahmet Karaçoban, Belediye Meclis Üyeleri çeşitli ülkelerden gelen çok sayıda davetliye eşlik ettiler.

Kaynak: Şalpazarı Sisdağı Gündem

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.