Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Sis Dağı’nda Türk Kurultayı Düzenlendi !

Sis Dağı’nda Türk Kurultayı Düzenlendi !
  • 10 Ekim 2017

Sis Dağı yaylamızın Dizgine mevkiinde Türk Kurultayı’nın birincisi düzenlendi. Dizgine Türk Kurultayı’nın her yıl yapılması düşünülüyor.

Şalpazarı Sisdağı Gündem’in haberine göre Beşikdüzü Ülkü Ocakları tarafından organize edilen 1. Dizgine Türk  Kurultayı Sis Dağı’nda düzenlendi. Beşikdüzü Ülkü Ocakları  önünden hareket edilmesinin ardından  Sis Dağı Dizgine mevkiinde gerçekleşen 1. Dizgine  Türk Kurultayı’na çok sayıda Türk Milliyetçisi katıldı. Beşikdüzü Ülkü Ocakları tarafından organize edilen 1. Dizgine Türk  Kurultayı’na Trabzon Ülkü Ocakları Başkanı Mihrab ALTINIŞIK, Beşikdüzü Ülkü Ocakları Başkanı Doğukan ZIP, Beşikdüzü Eski Ülkü Ocakları Başkanı Temel AYVAZ ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kurultayda Konuşma yapan Beşikdüzü Ülkü Ocakları Başkanı Doğukan ZIP şöyle dedi;

“Beşikdüzü Ülkü Ocakları olarak Dizgine Türk Kurultayımızı hayırlısıyla gerçekleştirdik. Türklüğün yok sayıldığı bu dönemde, bizlere adı Türk olan bir kurultayda buluşmayı nasip eden yüce Allah’a şükürler olsun. Soydaşlarımız için canımızı ortaya koymaktan geri durmayacağımızı bir kez daha haykırdık. Turan’ın mimarları Ülkü Ocaklılar olacaktır.”

 

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.