Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Sis Dağı’nda Kardan Adam Festivali Yapılsın mı ?

Sis Dağı’nda Kardan Adam Festivali Yapılsın mı ?
  • 29 Ocak 2018

Şalpazarı’nda kış turizminin ivme kazanması için Şalpazarı basını maliyeti daha az ve etkili olacak bir etkinliği konuşuyor. Kardam adam şenliği…

Bu etkinlik Rize’nin Ayder Yaylası’nda yapılıyor. Hatta tur şirketleri, acenteler Ayder’deki Kardan Adam Festivali için turlar düzenliyor.

Ayder’deki kar şenliğine 60 Bin turist katıldı !

Çamlıhemşin’de yer alan Ayder Yaylası’nda; Çamlıhemşin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği işbirliği ile 2 gün süren kardan adam şenliği düzenleniyor. Şenliğe katılan vatandaşların kimi kar üstünde horon oynuyor, kimisi şamyel veya naylonlar ile karda kaymanın keyfini yaşıyor. Bu yıl şenliğin 11’incisi yapıldı. Ayder’de 2 gün süren şenliğe tam 60 Bin turist katıldı !

Sis Dağı’nda neden olmasın ?

Benzer bir şenlik Giresun ve Trabzon’un ortak yaylası Sis Dağı’nda da yapılabilir. Sis Dağı’na sahilden en yakın mevki Beşikdüzü ilçesi. Beşikdüzü’nden Sis Dağı’na yaklaşık 1 saatte ulaşılabiliyor.

Sis Dağı’nda yapılacak bir kar şenliğine binlerce kişinin katılması halinde iş yeri sahiplerinin yüzü yazın olduğu gibi kışın da gülecek.

 

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.