lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Sevdamız Trabzonspor

Kerem UÇAR

Kerem UÇAR

  • 02 Ağustos 2017

Takvimler 2 Ağustos’u gösteriyor. Sevdamızın, tutkumuzun, bazen sinirimiz, bazen mutluluk kaynağımızın işte bugün doğum günü.

2 Ağustos 1967’de resmi olarak kurulan Anadolu’nun Abisi bugün 50. Yaşına girdi. Kayıtlarda böyle gözükse de aslında Trabzonspor 20. Yüzyılın başlarından beri var. Hatta takımın oluştuğu zamanlarda Trabzon’da 12 ülkenin konsolosluğu varmış. Trabzon, Osmanlı Devleti’nin en önemli liman şehirlerindenmiş. Trabzon, sadece ticari anlamda değil, sosyo-kültürel olarak da önemli bir geçiş noktasıymış. Yani batıdan ülke sınırlarına giren her yenilik ilk olarak Trabzon’da görülür, hayat bulur daha sonra bulunduğu coğrafyaya yayılırmış. Tabiri caiz ise Trabzonspor nüfus kağıdında 50 yaşında olsa da ana yaşı çok daha fazla..

Tarihe, kısa zaman aralığında kazandığı kupalarla adını yazdıran Trabzonspor, başarılarının yanı sıra hezimete de uğramaktaydı. Anadolu’ya ilk kupa götüren takımın Trabzonspor olması nedeniyle ‘’Anadolu’nun Abisi’’ lakabını almıştır.

Daha detaylı Trabzonspor tarihini öğrenmek isteyenleriniz Trabzonspor’un resmi web sitesinden elde edebilir.

En son resmi şampiyonluğumuz 1982-83 sezonunda olsa da 2010-2011 sezonunda hakkımız olan Süper Lig kupasının birtakım çirkin oyunlarla gasp edildiğinin hepimiz farkındayız. Bunu ne biz unuturuz, ne de başkalarına unuttururuz. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, TFF Bşk. Yıldırım Demirören önderliğinde bu çirkin olay gerçekleşmiştir. Çalınan hakkımız için davamız devam ediyorsa da sonuç alamadık. İlginçtir ki; UEFA, TAS, CAS Trabzonspor’un hakkını verin dese de adalet yerini bulmamış, hakkımız olan kupamız Fenerbahçe müzesinde gasp edilmektedir.

Nedeni bilinmez bir şekilde halen maçlarda hakkımız yeniyor. Hakemlerin, Trabzonspor maçlarında rakibimiz kim olursa olsun bizim aleyhimize düdük çaldığını göremeyecek kadar kör değiliz. Her şeyin farkındayız. Üzerimize oynanan oyunların, yapılanların ve yapılmak istenenlerin..

Kulübümüz 50. Yılda Şampiyonluk hedefi koysa da bunu başaracağımıza inanmıyorum. Biz ne kadar iyi oynasak da, ne kadar güçlü transferler yapsak da bir şekilde sezon içinde bitiriliyoruz. Tüm bunlardan dolayı sabrı tükenen taraftarımız bir taşkınlık yaptığında ‘’TERÖRİSTLER!’’ hakaretini duyuyoruz. Bu konuda geçenlerde bir yazı daha yazıp, Gündem Yazar Şalpazarı-Ercan KANDEMİR sayesinde yayınlamıştık.
50. Yılda mumu üflerken dilek dilememiz gerekiyorsa; Üzerimize oynanan oyunlara, yapılan planlara, bize düşman olanlara karşı Şampiyonluk hedefimize ulaşmayı dilemeliyiz.

Belki doğruluğu tartışılabilir ancak; Trabzonspor şehrimin sevdasıdır, esnafın yüzünde beliren tebessümdür, yenildiğinde halka hakim olan üzüntüdür, Trabzonlu ve Trabzonspor sevdalılarının duygularıdır.

TRABZON, Türkiye’nin T’si, Trabzonspor ülkemin en temiz, en şanlı spor kulübüdür. Trabzonspor Anadolu’nun Abisi, Trabzon’un gözbebeğidir.
50. yılımızda şampiyonluk hedefimize ulaşmayı dua ederken, tüm Anadolu kulüplerinin birlik ve beraberlik içinde birbirlerini desteklemesini, hilesiz, şikesiz tertemiz bir sezon dilerim…

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN TRABZONSPOR! HAYA’TS’ENİNLE GÜZEL. BERABER NİCE ŞAMPİYONLUKLAR GÖRECEĞİZ İNŞALLAH. İYİ Kİ DOĞDUN!

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.