lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarı’nda Yol Yok Diye Müdahale Edilmeyen Kaya Terör Estiriyor !

Şalpazarı’nda Yol Yok Diye Müdahale Edilmeyen Kaya Terör Estiriyor !
  • 09 Nisan 2017

Büyük Kaya Parçaları Adeta Ölüm Saçıyor

Üzümözü mahallesinde yol olmadığından müdahale edilmeyen büyük kaya parçaları adeta ölüm saçıyor. Yerinden koparak aşağıya yuvarlanan kaya parçaları hayvancılık ile geçinen bir ailenin ekmek teknesini harap etti.
Merhum Yusuf Özen hocanın yaşlı annesi ile hasta kızının kaldığı evin hayvan yemliğini ve ahırını param parça eden kaya kütleleri ailenin yaşamını ve evini tehdit ediyor.

31 Mart tarihinde de kopan kaya parçası ailenin hayvan yemliğini yerle bir ederek Ağasar deresine indi. Ikinci kaya kütlesi de bugün sabah saatlerinde ailenin ahırını harap etti.

En Büyüğü de Yuvarlanmak Üzere

En büyük kaya kütlesi de yerinde durmaya tehlike saçmaya devam ediyor.
Daha önce gerçekleşen olayda AFAD ekibi yaptığı incelemede yol olmadığından kayalara müdahale edemeyeceklerini bildirmiş diğer yetkililer ise herhangi bir müdahalede bulunmamış.

Şalpazarı’nda Insan Hayatının Önemi Yok mu?

Üzümözü muhtarı Mehmet Mertoğlu olay yerinde yaptığı açıklamayla Şalpazarı’nda insan hayatının ne kadar ucuz olduğunu ortaya koyuyor.
“Şalpazarı Belediyesi’ne yazılı müracaatta bulunduk. Belediye de büyük şehire, büyük şehir de AFAD’a bildirdi. AFAD yol olmadığından yapılacak müdahalenin olmadığını bildirdi. 31 Mart 2017 tarihinde büyük bir kaya parçası geldi. Kaymakam bey ile olay yerine gelip inceleme yaptık. Kaya ailenin yem deposunu uçurdu. Büyük ikinci bir kaya parçası sabah 09.00 sıralarında aynı şekilde geldi. Ahırı harap etti. Daha önce önlem alarak hayvanları boşaltmıştık.
Burada görüldüğü gibi afetin verdiği büyük bir hasar var. Bu hasarın giderilmesi için yetkililerden müdahale bekliyoruz.
Yukarıda daha büyük bir taş var. Kaymakama bunu arz ettim. Yarından tezi yok Vali bey ile görüşecek gerekli olan ne varsa yapılacak.
Evde yaşlı teyzemiz ve kızı var, tehlike altında yaşıyorlar. ”

Fotoğraf: Ümit Sefa Özen

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.