Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarı’nda Yine Yangın Yine İtfaiye Yok ! Utanıyoruz !

Şalpazarı’nda Yine Yangın Yine İtfaiye Yok ! Utanıyoruz !
  • 04 Şubat 2018

Şalpazarı’na bağlı Fidanbaşı Mahallesi’nde Kadem Baltaya ait ev yanarak kül oldu. Şalpazarı ilçemizde hala itfaiye olmadığından araç Vakfıkebir ilçesinden geldi. Geldi gelmesine ancak itfaiye aracı Fidanbaşı’na ulaşana kadar ev harap oldu.

Vatandaşların Tepkisini Çekiyor

Şalpazarı’nda hala itfaiye aracı olmaması vatandaşların büyük tepkisini çekiyor. Bu yüzden ilçede çıkan yangınları söndürmek çoğunlukla mümkün olmuyor.

Fidanbaşı’ndan bir vatandaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Köyümüz sakinlerinden Kadem Balta’nın evi yanarak kullanılmayacak hale geldi. Ölü ve yaralı olmaması bizi sevindirdi. Devletimizin lüks itfaiyesi var ama hiçbir işe yaramıyor. Vakfıkebir’den gelene kadar her şey olup bitti zaten.”

Yazmaktan Utanır Olduk

Trabzon Büyükşehir Belediyesi aylar önce Şalpazarı’nda itfaiyenin kurulacağını açıklamasına rağmen hala bu konuda adım atılmadığı görülüyor. Her yangın haberinde, Şalpazarı’nda itfaiye olmadığından ve itfaiye Vakfıkebir’den geç geldiğinden dolayı yangın söndürülemedi yazmaktan biz utanıyoruz ey Büyükşehir Belediyesi !..

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.