lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarı’nda Otçu ve Şenlik Tarihleri Belli Oldu

Şalpazarı’nda Otçu ve Şenlik Tarihleri Belli Oldu
  • 12 Haziran 2017

Şalpazarı Sayesinde Karadeniz Şenliğe Doyacak

Şalpazarı’nda yüzyıllardır yapılan Kadırga Otçusu’nun birlik ve beraberlik içerisinde yapılacağı kararından sonra ilçemizdeki diğer şenliklerin tarihleri de belli oldu.

Yüz yılı aşkındır yapılan Sis Dağı Şenliği de bu yıl yapılacak. Sis Dağı Şenliği 22 Temmuz Cumartesi 2017 tarihinde yapılması kararlaştırıldı.

Göllüalan’ın bir şirkete ihaleyle verilmesinden sonra şenlik yapılıp yapılmayacağı hakkında meraklı bir bekleyiş vardı. 13 Temmuz 2017 Perşembe 2017 tarihinde Göllüalan Şenliği de yapılacak. Göllüalan aynı zamanda yaylaya göçen Çepniler’in bir dinlenme noktasıydı. Yaylaya horon ve kemençe eşliğinde göçen Şalpazarılılar ve aynı güzergahı kullanan çevre ilçelerin yaylacıları bu noktada duraklayarak hem dinlenirler hem de kemençe eşliğinde horonlar oynarlardı. Son yıllarda Sinlice köylülerinin de girişimleriyle burada her yıl şenlik yapılmaya başlandı.

Şalpazarı’nın önemli yaylalarından birisi olan Karakısrak’ta ise 17 Temmuz Salı 2017 tarihinde şenlik yapılacak. Hem Şalpazarılılar hem Tonyalılar hem de yerli ve yabancı turist Karakısrak’ın temiz atmosferinde şenliğin tadına varacaklar.

Şalpazarı’nın bir diğer önemli yaylalarından biri olan Alaca’da da bu yıl şenlik yapılacak. Alaca Yaylası Şenliği 23 Temmuz Pazar 2017 tarihinde gerçekleşecek.

Şalpazarı’nda yapılacak olan Otçu ve şenliklerin tarihleri şu şekilde:

Göllüalan Şenliği: 13 Temmuz Perşembe 2017

Karakısrak Şenliği: 18 Temmuz Salı 2017

Kadırga Otçusu: 21 Temmuz Cuma 2017

Sisdağı Şenliği: 22 Temmuz Cumartesi 2017

Alaca Yaylası Şenliği: 23 Temmuz Pazar 2017

Şalpazarı Şenlikleri Kâra Çevirmeli

Şalpazarı ilçemiz kültürel şenliklerin ana üssü gibi. Tarihe karışmış ve halen yapılagelen bir çok şenliğe sahip olan ilçemizde bu etkinliklerin yüksek kâra çevrilmesi gerekmekte. Otçu ve şenlikler için ilçeye gelen insanların hemen ilçeden ayrılmamaları, burada daha fazla zaman geçirmeleri için Şalpazarı’nın otel, kafe, aile dostu eğlence kulübü ( canlı müzik) gibi mekanlara ihtiyacı bulunmakta.

Yayladaki ve ilçedeki bazı evler pansiyona çevrilerek de otel sorunu kısmen hal edilebilir. Şalpazarı’nda şenliklerin kâra çevrilmesiyle ilgili köşe yazımızı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Büyük Şenlik Pazarı ŞALPAZARI

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ