www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarı’nda Odlu Yol Çalışmaları Devam Ediyor

Şalpazarı’nda Odlu Yol Çalışmaları Devam Ediyor

Şalpazarı’nda yol çalışmaları devam ediyor. Yıllardır beklenen Kabasakal – Şalpazarı ilçe merkezi yolunun bitmesine az kaldı. Kasımağzı’ndan mezarlığa yapılan yolun duvar örgüsü de sürüyor. Dorukkiriş’de ise yollardan önemli su geçişlerinin olduğu yerlere büyük büzler atıldı.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ konuyla alakalı sosyal medya hesabından görseller ile birlikte bilgilendirmede bulundu. Kurukız yaptığı bilgilendirmede, “Bugün çok güzel bir hava vardı, mahallelerimizdeki Belediyemizin çalışmalarını takip ettim. Kabasakal mahallemizdeki yapılmaz denilen yolu Şalpazarı’na bağlamaya az bir mesafe kaldı, inşallah tamamlamak bize nasip olacak. Kasımağzı mahallemizdeki kısa bir süre önce açılan mezarlık yolunun duvar çalışması tüm hızıyla sürüyor, bayrama yol kullanılır hale gelecek inşallah. Dorukkiriş mahallemizde yetersiz olan yerlere 1000’lik beton büz yerleştirip kullanıma açılmasını sağladık, hayırlı olsun. Hava müsaade ettiği müddetçe hem yol bakımları hem de eksiklikleri yapmaya çalışacağız, sevgi saygı ve hürmetlerimle.”

Şalpazarı’nın bir çok noktasında gerek Trabzon Orman İşletme gerekse de Şalpazarı Belediyesi tarafından yol yapım ve onarım çalışmaları sürmekte. Ancak yapılanlar, Şalpazarı asırlardır Türk toprağı olduğuna göre yetersizdir. Hele hele 15 yıldır yol çalışmalarıyla prestij sağlayan güçlü iktidar döneminde Şalpazarı’nın atıl durumda bırakılması da kabul edilmesi mümkün olacak gibi görülmemekte. Olması gereken ise elbette Şalpazarı’nın tüm mahalle yollarının ve ana geçim kaynağı olarak yaylacılık yapan halkın ana yayla yolu güzergahının tamamen asfalt olmasıdır. Turizmin gelişmesi açısından da Kadırga’ay dek ana yayla yolu güzergahının asfaltlanması gerekmekte.

Od: Arapçası humma, Farsçası ateş.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ