istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarı’nda Milli Bayramlar Artık Eskisi Gibi Değil…

Şalpazarı’nda Milli Bayramlar Artık Eskisi Gibi Değil…

Cumhuriyetimizin 94. yaşı Şalpazarı’nda coşkusuz kutlandı. 29 Ekim 1923′ te ilan edilen Cumhuriyetimizin 94. yıldönümü son yıllarda iyiden iyiye sönük bir biçimde geçmeye devam ediyor.  28 Ekim 2017 Cumartesi günü başlayan törende, İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekildi. İstiklal marşının okunmasının ardından Atatürk Anıtı’ na Şalpazarı Kaymakamlığı ve Şalpazarı Belediye Başkanlığı’ nın çelenkleri sunuldu.

Bugün de saat 09:30′ da Şalpazarı Kaymakamı Murat BEŞİKCİ Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti. Kaymakam Murat BEŞİKCİ ve beraberindeki protokol heyeti buradan tören alanına geçtiler. Atatürk İlk ve Ortaöğretim okulunun bahçesine az sayıda öğrencinin ve halkın katılımıyla törene başlandı. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu. Kaymakam Beşikçi ve Belediye Başkanı Kurukız halkın ve öğrencilerin bayramını kutladılar.

Beşikçi, günün anlam ve önemini belirten bir konuşmada bulundu. Beşikçi konuşmasında; Cumhuriyetimizin nasıl ilan edildiğini ve 15 Temmuz 2016 günü milletimizin Cumhuriyeti’mize kast eden Fethullahçı Terör Örgütü’ne karşı nasıl savunma gerçekleştirdiğini anlattı. Konuşmasının sonunda başta Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anarak, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin öğrenciler tarafından okunması ile 2017-2018 öğretim yılında yapılan şiir, kompozisyon,  dalında dereceye giren öğrencilere satranç, masa tenisi dalında dereceye girenlere, diğer sportif alanlarda dereceye girenlere ödül töreni yapıldı.

Türk Milleti önceden olduğu gibi milli bayramlarımızı coşku, yoğun kalabalık ve çeşitli etkinliklerle kutlamaya hasret kalıyor.

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.