lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarı’nda Darbe Gecesi Neler Yaşanmıştı ?

Şalpazarı’nda Darbe Gecesi Neler Yaşanmıştı ?
  • 15 Temmuz 2017

Bundan tam bir yıl önce 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Devleti’mize karşı Fethullah Gülen Cemaati Terör Örgütü (FETÖ) tarafından darbe ve bozgunculuk girişimi gerçekleştirilmişti. Darbe girişimi başladığı andan itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN henüz 3G ile televizyona bağlanıp halkı sokağa davet etmeden Şalpazarı’nda yaşayan Türk Devleti’nin bel kemiği olan Çepni halkı çoktan sokağa dökülmeye başlamıştı bile.

Darbe gecesi köylerden halkı teyakkuza geçirmek için silah ve korna sesleri duyulmaya ve insanlar ilçe merkezine akmaya başlamıştı. Gündem Yazar’ın sahibi Ercan Kandemir de Türk Devleti’ne karşı yapılan bozgunculuk girişimine karşı ilçe merkezine inmiş aynı zamanda da ilçedeki durumu sosyal medyada canlı yayın ile aktarmıştı.

Minarelerden okunan Selaların ardından halk iyiden iyiye ilçe merkezine akmıştı. Vatandaşların bir kısmı Ak Parti Şalpazarı İlçe binasındaki televizyondan ve elllerindeki telefonlardan olan bitenleri takip etmeye çalışıyordu. Başbakan Binali Yıldırım TSK içerisindeki bir grubun kalkışma yaptığını açıklamıştı. Artık İslamı ideoloji haline getiren İslamcı bir cemaat olan ABD’nin kulu Fethullah Gülen Cemaati’nin bu darbe ve bozgunculuk girişimini yaptığı ayan beyan ortadaydı. Yaşanan bu elim olay aslında kanunlar ile denetlenmeyen ve şımartılan cemaat yapılanmalarının ne kadar zararlı olabileceğini de ortaya koyuyordu.

Köylerden hatta Kadırga’dan ve yaylalardan gelen Şalpazarılılar ilçe merkezini doldurmuştu. Saatler ilerlerken TV’ler  adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olacak olan Boğaziçi Köprüsü’nde helikopterlerin halkı taradığını gösteriyordu. Bu insanlarda şok yaratıyordu. Ercan Kandemir de canlı yayınında bunu bir Türk Askeri’nin, binlerce yıllık Mete Han’ın ordusunun yapmayacağını ancak asker kılığına girmiş teröristlerin halka kurşun sıkacağını büyük bir öfkeyle söylüyordu.

İnsanlar arabalarla ilçe sokaklarında kornalarla dolaşıyor, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız hoparlörlerden ülkemize ve demokrasiye karşı yapılan darbe girişimini lanetlediğini ve halkın demokratik kurallar çerçevesinde taşkınlık yapmadan tepkilerini göstermesi gerektiğini ilan ediyordu.

Darbecilerin TBMM’ye, Özel Harekat Daire Başkanlığı’na bombalar yağdırdığı, boğaz köprüsünde insanların üzerine kurşunlar yağdırdığı gecenin hengamesi Şalpazarı’nda olanca kuvvetiyle hissediliyordu. Bu etki ilerleyen günlerde de devam ediyor, İlçe Emniyet Müdürü, Kaymakam, İlçe Müftüsü görevden alınıyordu. Kimi görevine tekrar iade ediliyor kimi göreve iade edilmiyordu. Fethullah Gülen Cemaati Terör Örgütü’nü Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler yıllar yılı hain bellemiş, Fethullahçıların devlet düşmanı olduğu hakkında Ak Partilileri sürekli uyarma mücadelesinde bulunmuşlardı. Ancak Türk Milliyetçileri’ni dinleyen olmamış, ne yazık ki vaktiyle hükümetin de taraf olduğu Ergenekon, Balyoz, Kozmik oda gibi süreçler yaşanmış FETÖ devlet kademelerine iyiden iyiye sızmış, vatanına bağlı olan gerçek Türk Askerlerini, subaylarını, komutanlarını tasfiye etmiş, Fethullahçılar devlet kurumlarındaki Atatürkçülere, Türk Milliyetçileri’ne, devlete bağlı olanlara zulüm ederek onları tasfiye etmiş, yerlerine kendilerini yerleştirmişti.  Türk Devleti’mizin kılcal damarlarına kadar sızan FETÖ son darbeyi 15 Temmuz 2016 tarihinde vurmak istemiş ancak cefayı yine Türk Milleti çekmiş ve hainleri durdurmuş, şehitler vermişti. Darbe bastırıldıktan sonra devlet kademelerinden Fethullahçı tasfiyeler hızla gerçekleştirilmeye, temizlikler yapılmaya başlanmıştı. Halen temizlik operasyonları devam etmekte, bazen de kripto Fethullahçılar operasyonları sulandırmaya çalışmaktadır.

Neyse ki Ay Yıldızlı Al Bayrağı bir kez daha kanlarıyla sulayan ve devletimizi tekrar dirilten şehitlerimiz, gazilerimiz ve mücadele eden tüm Türk Milleti sayesinde vatanımız bir kez daha yok olmaktan kurtarılmıştı. Şehitlerimizin ruhu şad olsun !

Tanrı Türk Milleti’ni ve Türk Vatanı’nı korusun ve yüceltsin !

15 Temmuz 2016’da Şalpazarı’nda neler yaşandığını aşağıdaki videolarda görebilirsiniz.

Şalpazarı'ndan Canlı Yayın

Gündem Yazar Şalpazarı paylaştı: 15 Temmuz 2016 Cuma

Şalpazarı Belediye Başkanlığı hoparlörlerden bildiri okudu. Darbeye karşı olduklarını açıkladılar. Demokrasinin yanında olunması gerektiğini ve taşkınlık yapılmaması gerektiğini söylediler.

Gündem Yazar Şalpazarı paylaştı: 15 Temmuz 2016 Cuma

Şalpazarı'nda Halk Sokağa Döküldü

Gündem Yazar Şalpazarı paylaştı: 15 Temmuz 2016 Cuma

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.