lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarılıların İstanbul’da Yaptığı 20 Kazan Keşkeğin Ustası Konuştu

Şalpazarılıların İstanbul’da Yaptığı 20 Kazan Keşkeğin Ustası Konuştu
  • 25 Haziran 2017

Ercan KANDEMİR | Şalpazarı Dernekler Federasyonu’na bağlı derneklerin katılımıyla İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Kirazlıtepe mahallesinde 20 kazan keşkek hazırlanıyor. Bu 20 kazan keşkek Kirazlıtepe Camii’nde Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN’in katılımı ile bu sabah gerçekleşecek olan bayramlaşma merasiminde halka dağıtılacak.

Gündem Yazar, sizler için keşkeğin yapıldığı yere gitti. Keşkek kazanlarının dizildiği yer bu gece Şalpazarılıların uğrak noktası konumuna gelmiş durumda. Trabzon’un Şalpazarı ilçesinin her mahallesinde bu gece pişen keşkekleri Şalpazarılılar yıllar önce çıktıkları ve hala yaşadıkları gurbette yani İstanbul’da bir kültür öğesi olarak yaşatmaya devam ettirmekteler.

Keşkek, Türkiye’nin hemen hemen her yerinde Türk Milleti tarafından yapılan hoş bir yiyecek. Düğünlerde, bayramlarda, davetlerde yapılıyor.

Kirazlıtepe’de yapılan Şalpazarılıların vazgeçilmezi keşkeğin ustası Ali UÇAR yemeğin ana malzemelerinin buğday, et, tere yağı ve su olduğunu söylüyor. Bu malzemelerin ise kaynamadan, kendi ısısında pişmesi gerektiğini söyleyerek keşkek yapıp yemek isteyenlere de tiyolar veriyor.

Video:

Fotoğraflar:

 

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.