istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarılı Hilmi TÜRKMEN Üsküdar’a Kazandırdığı Eserleri Binlerce Kişiye Tanıttı

Şalpazarılı Hilmi TÜRKMEN Üsküdar’a Kazandırdığı Eserleri Binlerce Kişiye Tanıttı

Şalpazarı ilçemizin Dorukkiriş Mahallesinden Hilmi TÜRKMEN, 4 yıldır Belediye Başkanı olduğu Üsküdar’a kendi zamanında kazandırılan eserleri halka tanıttı. Üsküdar Belediyesi Hizmet Binası bünyesindeki Çavuşdere Spor Merkezinde gerçekleşen programa Şalpazarılıların yanı sıra binlerce Üsküdarlı katıldı.

Türkmen’in, 4 Yılda Dört Dörtlük Eserler programına siyaset dünyasının yanı sıra kültür ve sanat dünyasından bir çok insan da katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu. Kur’an-ı Kerim’in okunduğu programın sunuculuğunu Erkan TAN yaptı. Siirt’teki alçak saldırıda 6 askerimizin şehit olması dolayısıyla program akışındaki folklor gösterileri kaldırıldı.

Refik KURUKIZ Program İçin İstanbul’a Geldi

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ, Hilmi TÜRKMEN’in gerçekleştirdiği program için uçak ile Trabzon’dan İstanbul’a geldi. Kurukız programı ilgiyle takip etti. Program sonunda Türkmen’i tebrik ettikten sonra tekrar Trabzon’a döndü.

4 Yılda Dört Dörtlük Eserler Programıyla 30 Mart Yerel Yönetimler Bayramı Kutlandı

İstanbul‘un 1453‘de Fethinden yaklaşık bir asır önce 1347 ve 1348‘de Orhan Bey tarafından Çamlıca ve günümüzdeki Doğancılara kadar Fethedilen Üsküdar, bu tarihten itibaren Türk İslam şehri mührünü üzerinde taşıdı. Şalpazarılı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, bu duruma ve Üsküdar’ın güçlü bir kültür, sanat ve tarih birikimine sahip olduğuna vurgu yaptı.

“Aslında Burada Toplanmamızın Tek Gayesi Var”

” 30 Mart Yerel Yönetimler Bayramına hoş  geldiniz.” diyen Türkmen halkı selamladı. Konuşmasında “Burada toplanmamızın aslında tek gayesi var. Bütün bir millet olarak topyekûn bir saldırıya karşı birlik ve beraberlik içerisinde mücadele ediyoruz. Bizlere karşı bütün dünyanın durduğu amansız, ahlaksız  saldırısına karşı Üsküdar’dan bir ses vermek, hem birlik beraberliğimizle hem çalışmalarımızla, hizmetlerimizle, eserlerimizle şu kardeşlik duygularımızla bir ses vermek üzere toplandık.” dedi.

“Hiçbir Belediyenin, Hiçbir Şehrin Yapamadığı Bazı Özel Hizmetleri Yaptık”

Konuşmasının devamında, “Hiçbir belediyenin, hiçbir şehrin yapmadığı yapamadığı bazı özel hizmetleri, bazı sosyal kültürel faaliyetleri yapmak ve Üsküdarlı hemşehrilerimizin hizmetine sunmak gibi güzel işlerimiz oldu. Şunu da ifade etmek istiyorum. 2014 seçimlerinde, belediye başkan adayı olduğumuz ilk aylarda Üsküdarlı hemşehrilerimize, seçmenlerimize neyi vaat ettiysek hamd olsun bugün vaad ettiklerimizin, hatta altını çizerek söylemeliyim ki, vaat etmediğimiz yüzlerce eseri de bu güzel şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Programın sonunda Üsküdar Belediyesi’nin son 4 yılda gerçekleştirdiği projeler bir sinevizyon gösterisiyle halka izletildi.

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.