Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarı Sağlık Meslek Lisesinin İç Anadolu Gezisi Sona Erdi

Şalpazarı Sağlık Meslek Lisesinin İç Anadolu Gezisi Sona Erdi
  • 16 Nisan 2018

Şalpazarı Ayten Yılmaz Sağlık Meslek Lisesi; Konya, Nevşehir ve Kayseri’ye gezi düzenledi.  Günlerce süren gezi sonrası Şalpazarılı öğrenciler dönüş yolunda.

Şalpazarı Ayten Yılmaz Sağlık Meslek Lisesinin düzenlediği Müze ve Kütüphanelerde Öğreniyorum gezisi düzenledi. Gezi boyunca öğrenciler Konya, Nevşehir ve Kayseri’deki kütüphane, müze ve açık hava müzelerini gezdiler. Okullardaki teorik öğrenimin yanı sıra gezerek ve görerek de öğrenen öğrenciler için dolu dolu bir program gerçekleştirildi.

Öğrencilere Kaya TÜRKOĞLU, Hülya ÜNSAL, Fatma SAĞLAM ve Kadir ÖZDEMİR öğretmenler rehberlik etti.

Kardeş Belediye Yakın İlgi Gösterdi

Şalpazarı Belediyesi ile kardeş belediye olan Nevşehir Ortahisar Belediyesi gezi programına destekledi. Ayrıca gezi programına Şalpazarı Belediyesi de destek verdi.

Refik KURUKIZ da Ortahisar’daydı

Kardeş belediye protokolünün imzalanması için Nevşehir’e giden Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ bir otelde düzenlenen programda konuşma yaptı.  Program dolayısıyla Nevşehir’e gelen Kurukız, Kapadokya bölgesinde bulunan Ortahisar’ı gezerek buranın tadını çıkartmayı da ihmal etmedi.

Ortahisar ilçesine ilk olarak Özbek Türkleri yerleşti. Burası büyük bir bölümünü Çepnilerin oluşturduğu Danişmentli Devleti tarafından fethedilerek Türk toprağı haline getirildi.

Ortahisar Belediye Başkanı Dizi Sakatlanan Şalpazarılı Öğrenciyle Yakından İlgilendi

Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerinden Hami KANDEMİR’in gezi sırasında dizi sakatlandı. Diz kapağı çıkan Kandemir çağrılan ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Olay sırasında Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ da orada bulunuyordu. Başkan KURUKIZ öğrenci ile yakından ilgilendi ve Ortahisar Belediye Başkanı İsmail GENÇ’ten öğrenciyi yakından takip etmesi için ricada bulundu. Tedavi sonrası ayağa kalkan Öğrenci Hami KANDEMİR’i Ortahisar Belediye Başkanı GENÇ tarafından makam arabasıyla kafilenin bulunduğu otele götürdü. Ayrıca burada kardeş belediye programı da yapıldı.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.