Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarı MYO’da Hangi Bölümler Olacak ? Açıklandı

Şalpazarı MYO’da Hangi Bölümler Olacak ? Açıklandı
  • 19 Ocak 2018

Büyük hengameler, engeller ve mücadeleler sonunda inşası ve bürokratik yapılanması bitirilmek üzere olan Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu’na açılacak bölümler de belli oldu ! Şalpazarı Belediyesi tarafından Gündem Yazar’a bildirilene göre Şalpazarı MYO‘ya beş bölüm açılacak.

Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde kurulan Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu‘nun 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda öğrenci alması düşünülüyor.

KTÜ tarafından Şalpazarı MYO’da beş adet bölümün ve ek programların açılması Yüksek Öğretim Kurumu’na teklif edildi. Yapılan teklif YÖK tarafından incelenerek onaylandı ! Buna göre Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu‘nda Yerel Yönetimler, Adalet, Sosyal güvenlik, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümlerinin yanı sıra Özel Güvenlik ve Koruma programları da açılacak.

Belediye Başkanı Refik KURUKIZ’dan Açıklama

Şalpazarı’nda açılacak MYO bölümleriyle ilgili Şalpazarı Belediyesi‘nin sosyal medya sayfasından Başkan Kurukız bir konuşma yayınladı. Kurukız, KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet ÖKSÜZ tarafından bugün telefon ile arandığını, Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu’nun hayırlı olması dileğini ilettiğini söyledi ve ardından Şalpazarı’na MYO’nun açılmasına katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Turizm, Kültür, Seyahat v.b. Alanlarda Bölüm ve Programlar Yok

Haberimizde belirtildiği üzere Şalpazarı’nda Yerel Yönetimler, Adalet, Sosyal güvenlik, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümlerinin yanı sıra Özel Güvenlik ve Koruma programları açılacak. Öte yandan Şalpazarı’nın turizm alanında geliştirilmek istendiği bu alanda ilçenin kültür yapısının ve kültürel mirasının oldukça zengin olduğu, doğal güzellikleri bakımından da çok zengin olduğu ilçe yöneticileri tarafından sıklıkla dile getirilmekteydi. Buna nazaran Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu’nda Kültürel Miras ve Turizm Programı, Seyahat – Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı gibi alanların olmaması gözlerden kaçmadı.

 

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.