istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

“Şalpazarı Hayır Demeli”

“Şalpazarı Hayır Demeli”

Nazmi Ünal ÖZEN

Sevgili Şalpazarılı hemşehrilerim, sizlere kucak dolusu sevgi ve selamlarımı sunarak sözlerime başlamak istiyorum. Biliyorsunuz aramızda binlerce kilometre yol olmasına rağmen Türkiye’nin en güneyinden Antalya’dan yine güzel ilçemi ve sizleri düşünerek bir yazı kaleme almak istedim.

Her ne kadar uzakta olsam da oradan bağımı, sohbetimi hiç kesmedim, çünkü orası bizim memleketimiz, doğduğumuz, büyüdüğümüz, beraber üzülüp beraber sevindiğimiz, ekmeğimizi paylaşarak yediğimiz, gelecek için beraber hayal kurduğumuz yer. Ben burada, uzakta olsam bile sizlere hatırlatmam gereken hususların var olduğuna inanarak memleketim ve milletim için nacizane fikirlerimi paylaşmayı bir vatandaş olarak kendime görev edindim.

Burada kişiler ile şahsi hiçbir polemik konusu yapmadan kendim görevde bulunduğum ilçe başkanlığı yıllarındaki mücadelelerimi bu referandum konusunda halkımızın takdirine bırakacağım. Şimdi gelelim meselenin özüne.

Şalpazarı neden hayır demeli ?

Kapanan ebe evleri için, köy okullarımız için, sürekli içi boşalan nüfusu kalmayan köylerimiz (mahalle), ilçe merkezimizin durumu için.

Adliye, Telekom, öğretmen evi, itfaiye hizmetleri için.

Kapanan Geyikli belde belediyesi için, Büyük şehir yasası ile köy olmaktan çıkan tüzel kişilikleri kalmayan 100 yıllık köylerimiz için.

Büyük şehir yasasıyla %100 zamlanan sigorta, harç, elektrik, su, oda aidatı, ilan ve tabela vergileri, Trabzon’un merkezi ile aynı konuma gelen Gökçeköy’ün Merekmenli mahallesi için.

Ata dede evlerimiz, yerlerimiz, kendi imkanlarımızla evimize bağladığımız suyumuzun da vergisini vereceğimiz için.

Elimizden alınan tapulu arazilerimiz için, sürekli üvey evlat muamelesi görüp göstermelik makyaj hizmetlere kanmadığımızı göstermek için.

7 Haziran seçimlerine haftalar kala ilçe merkezinden tırlar ile geçen ne hikmetse seçimden tek başına iktidar olarak çıkamayanların aynı tırları seçimden iki gün sonra Erikbeli Tonya üzerinden Trabzon’a yolladığı için.

Derelerimizi satmaya çalıştıkları için.

T.C tabelalarını Şalpazarı Sağlık Ocağı’ndan söktükleri için, aynı sağlık ocağını bize 40 yataklı hastane açtık diye söyleyip de bizi kandırdıkları için, sağlık ocağının içindeki malzemeleri geri gönderdikleri için.

Bizlere hizmet ayağınıza gelecek deyip de hizmeti ayağımızdan uzaklaştırdıkları için.

Trabzon’un doğusuna, oy oranlarına göre hizmet edip “Şalpazarı oy vermez ise ne olur ? Ne kadar oyları var ?”  dedikleri için.

İlçemizde küçük esnafı bitirdikleri için, birlik ve beraberliğimizin daim olması ülkemizin üniter yapısının bozulmaması için.

İnsanlarımızı bir birine düşürmemek için #HAYIR demeliyiz.

Bu bir parti seçimi değildir, bu ‘Ülkenin tapusunu bir kişiye verelim mi,  vermeyelim mi ?’ seçimidir.

Eğer kendi evimizin tapusunu bir başka birine verebiliyorsak, diyecek bir şey yoktur…

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.