Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarı Belediyesi’ni kınıyorum !

Ercan Kandemir

Ercan Kandemir

Şalpazarı Araştırma Derneği Kurucu Başkanı
  • 26 Ocak 2018

Trabzonspor Fenerbahçe maçına Şalpazarı Belediyesi tarafından otobüs kaldırılacak. Şalpazarı’nda bir tartışma almış başını gidiyor. Tartışma konusu “Otobüslerin parasını belediye nasıl karşılayacak ?” Bu konuyu farklı bir bakış açısı ile ele alalım. Bakalım yazının sonunda kim, ama nasıl suçlu çıkacak ? Ön yargılı olmayın !

İkra ! “Oku.”

Gündem Yazar kurulduğundan bu yana Şalpazarı’nın sosyal, kültürel, ekonomik ve insanımızın yaşamını etkileyen her alanda gelişimini desteklemiştir.

Şalpazarı’nda kültürel alan başta olmak üzere sosyal alanda etkinliklerin fazla yapıldığı sanılır. Çepni Boyu’ndan olmakla ve tarihiyle övünen ilçemizde tarih anlayışı dahi gelişmemiş ve yerleşmemiştir. Otçunun sekteye uğradığı ilçemizde yaylalarda ve köylerde yapılan bir kaç eğlence etkinliği kültürel yaşam kabının çeyreğini dahi dolduramamaktadır.

Ağasarlının evlerinde yapılan obalar, başkalarının kılığına girerek tiyatro havasında taklitler ile yapılan sohbetler, uzun kış gecelerinde birbirlerinin evinde toplanarak oynanan oyunlar ve bir çok şey orada kalmıştır, gelişme gösterememiştir. Şalpazarı’nda günümüz anlamıyla tiyatro, resim sergileri, çeşitli dallarda sanat erkinlikleri, sinema, çeşitli dallarda spor etkinlikleri… Sosyal hayatta sayılabilecek bir çok program Şalpazarı’nda hak getire.

Üsküdar Belediyesi ile Şalpazarı Belediyesi’nin hizmetlerini kısmen karşılaştıralım.

Üsküdar Belediyesi’nin bilgi evleri var. Buralarda öğrenciler kültürel, teknolojik, sosyal ve çeşitli alanlarda eğitimleri destekleniyor.

Üsküdar Belediyesi’nin yaşam merkezi ve gençlik merkezleri var. Buralarda insanlar yüzme sporu, salon sporları (fitness, dövüş sporları, jimnastik), extrem sporlar yapabiliyorlar, doğa sporları düzenleniyor, satranç ve akıl oyunları yapılıyor.

Üsküdar Belediyesi; halk için turlar düzenliyor, Çanakkale v.b. yerlerde ve Üsküdar içerisinde kültür, tarih gezileri düzenliyor.

Üsküdar Belediyesi’nin Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü var. Bu kulüpte; hentbol, atletizim, tekvando, judo, güreş, boks, karete, bilek güreşi ve özel eğitim branşları var. Bu branşlarda bir çok spor takımı var ve başarılar kazanıyorlar.

Şalpazarı Belediyesi’nde ne var ?

Olmayanları sayayım.

Şalpazarı Belediyesi’nin bilgi evleri YOK.

Şalpazarı Belediyesi’nin yaşam merkezi ve gençlik merkezleri YOK.

Şalpazarı Belediyesi halk için turlar, kültürel ve tarihi mekanlara geziler DÜZENLEMİYOR.

Şalpazarı Belediyesi’nin spor kulübü YOK.

Siz iyi misiniz ?

Şalpazarı’nda spor alanında bir tartışma çıkmış. Tartışma ile kavgayı iyi ayırt edebilen ve tartışmayı çok da seven birisi olarak hemen Şalpazarı’nın haber sitelerine, sosyal medya sayfalarına dalış yaptım. Ama gördüğüm şey beni bir hayli üzdü !

Şalpazarı Belediyesi bin ayda yüz yılda bir halk için spor alanında, etkileşim bakımından kültürel de sayılacak bir etkinlik düzenlemiş. İki Türk takımının karşlaştığı dünyanın en büyük deplasmanlarından olan Trabzonspor Fenebahçe futbol karşılaşmasına Şalpazarı Belediyesi otobüs kaldıracağını açıklamıştı. Kim olduklarını hala bilmediğim ve araştırmadığım bazı kişiler bu durumu eleştirmiş olsa gerek ki bir Şalpazarı haber sitesinde belediye başkanı Refik Kurukız’ın açıklaması çıkmış. Eleştiri konusu da Şalpazarı Belediyesi, ilçeden kaldırılacak otobüslerin giderini nasıl ödeyecekmiş…

İnsanlarımız Şalpazarı Belediyesi’nin bilgi evleri, gençlik merkezi, kültür merkezi, spor merkezi, tarih – doğa gezileri, spor kulübü, sosyal, kültürel, sanat etkinlik ve programları “Neden YOK?” diye eleştireceğine, HESAP SORACAĞINA, “Siz bu etkinliği neden yapıyorsunuz ? Parasını nasıl ödeyeceksiniz ?” diye eleştirmişler.

Şalpazarı Belediyesi’ni KINIYORUM !

Neden bir belediye için sosyal, kültür ve SPORTİF alanlarda YOK denecek kadar az harcamalar yapıyorsunuz ?

 

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.