Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarı Basınına Verilen Değer: 00

Şalpazarı Basınına Verilen Değer: 00
  • 17 Eylül 2017

Bazı hikayeler gerçek hayattan alıntıdır. Bu bir Şalpazarı basını hikayesi. Aslında basın demek için şahit de lazım. Çünkü bizler bin bir türlü zorluklar içerisinde hem Şalpazarı’nın ve halkının sesini duyurmaya çalışıyor hem de elimizdeki haber sitesini geliştirmeye çalışıyoruz.

Biliyor musunuz ? Bir haber için bazen en az 3 saatimizi harcıyoruz. Sitenin alt yapısına her ay para harcıyoruz, haber yapabilmek için imkanlarımız ölçüsünde seyahat ediyoruz, telefon konuşmaları yapıyoruz, internete, elektriğe her ay para harcıyoruz. Bunlar ne ki ? Her ay bize gelen baskılarla, tehditlerle uğraşıyoruz. Mahkemeye bile düşmüşlüğümüz olur… Yahu bunlar da ne ki ? Sevdiklerimizden, ailemizden fedakarlık ediyoruz. Kendimizden fedakarlık ediyoruz. Saatlerce haberler ile yazılar ile uğraşıyoruz. Fikrimiz, aklımız yettiğinde sorunlara parmak basmaya çalışıyoruz. Bazen halkın ön yargılarına maruz kalıyoruz. Küfür yiyoruz, hakaret yiyoruz.

Sırf gönlümüzde yatan Şalpazarı için, memleketimiz için, her ay maddi ve manevi zararlara uğrayarak ve hatta yazdıklarımızdan dolayı fişlenerek bunu yapıyoruz.

Hal böyle iken Şalpazarı’nın önde gelen yöneticileri röportaj, ilan vermek için Şalpazarı haber sitelerini ezip geçerek Trabzon ve ulusal gazete, haber siteleri ve televizonlarında soluğu alıyorlar. Kıyıda kıltıda kalanları ise “Şunu yayınlanasa.” diyorlar. Bazen “El köyünde açılışımız var, bir yayınlasın.” deniyor.

Biz de bazen gönül kırgınlığı olmasın diye yayınlarız kıyı kıltıları karşılıksız ! Bazen de yayınlamayız haklı olarak.

Hep cepten gider bizde. Olmayız kimsenin şakşakçısı. Ancak haber sitesi ilan, reklam, bazen röportaj satarak kazanır harçlığını. Bilmez kimse bizim çektiklerimizi. Çoğu alır eline klavyeyi telefonu saçıp savurur “Haşunu niye haşüle yazmadınız.” diye.

Ne ikide bir soluğu ellerin gazetelerinde, sitelerinde alan; son 3-4 yılda oldukça büyüyen iş adamı Refik Kurukız’ın, ne TV kanallarını eğlence gecelerine onlarca lira vererek çağıranların ne de iş yeri sahiplerinin umurundadır Şalpazarı basını.

Aaaa nasıl da unuttuk… Biz iki de bir yanlış olduğunu düşündüğümüz şeyleri eleştiriyor, Şalpazarı’nın sorunlarını sık sık dile getiriyorduk değil mi ? Basın özgürlüğü mü ?Dik durmaya çalışmak mı ? O da ne?..

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.