Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarı Ayla’ya Ağlıyor…

Şalpazarı Ayla’ya Ağlıyor…
  • 08 Ocak 2018

Aylardır amansız hastalık ile savaşan Ayla maalesef bu savaşı daha fazla sürdüremedi… Çağın acımasız hastalığı gencecik bir kadını hayattan kopardı. Ayla KÜÇÜK’ün cenaze töreni İkindi Namazı sonrası Şalpazarı merkez camisinin önünde kılındı.

Şalpazarı’nı yasa boğan Ayla arkasında gözü yaşlı küçük bir oğul ve yüreği parçalanan, onu bir an olsun yalnız bırakmayan, gece gündüz onun için mücadele eden eşi Uğur KÜÇÜK’ü bıraktı…

Ayla’nın amansız hastalığı sadece onu değil, karnındaki daha doğmamış çocuğunu da aldı. Edinilen bilgilere göre genç kadının hastalığı öğrenildiğinde karnında çocuğunu taşıyordu. Hastalık karşısında annenin vücut direnci düştükçe henüz doğmamış bebek de hayata daha fazla tutunamadı. Kanserle mücadele eden anne Ayla bir de doğuramadığı yavrusunun acısıyla kavruldu. Aylarca sürdürdüğü mücadelesini kaybeden Ayla Üzümözü Mahallesinde toprağa verildi.

Çernobil Faciası ve Kimyasal Gübreler Kanseri Arttırıyor

SSCB’nin hakim olduğu dönemlerde, 26 Nisan 1986 tarihinde Ukrayna Pripyat şehrinin 14.5 km. kuzeybatısında bulunan Çernobil şehrinde bulunan nükleer santralinde büyük bir kaza meydana gelmiş, açığa çıkan radyasyon Karadeniz’i vurmuştu. Ancak bu vurgunun acısı yıllar ilerledikçe meydana çıkmaya başladı. Karadeniz’de binlerce insan amansız hastalığa yakalandı ve hala bu amansız hastalık ile mücadele etmekte.

Kanseri tetikleyen en önemli etkenlerden birisi de tarımda kullanılan kimyasal gübreler. Fındıkta, tarlada, bağda, bahçede kullanılan kimyasal gübreler yüzünden hem toprak hem de yetiştirilen ürünler zehirlenmekte. Yağan yağmurlar ile yer altı sularıyla birleşen kimyasal gübreler içtiğimiz suları da zehirlemekte. Bu sebeple de kanserde artış yaşanmakta. Karadeniz’de artık kimyasal gübreler yerine organik gübrelerin kullanılması gerekiyor.

Ayla KÜÇÜK’e Allah’tan rahmet, acılı eşi Uğur KÜÇÜK’e, oğluna ve ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.