lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Şalpazarı Ak Parti’ye Yeni İsim Atandı Tartışmalar Başladı

Şalpazarı Ak Parti’ye Yeni İsim Atandı Tartışmalar Başladı
  • 15 Eylül 2017

OHAL’li Atama

Dün gece Ankara’ya çağrılarak Şalpazarı’ndan yola çıkan Ak Parti Şalpazarı ilçe başkan adayları ile bugün görüşüldü. Yaşanan yoğun siyasi kulisten Zeki Çabuk çıktı. Ekim ayında Şalpazarı’nda seçimli kongre yapılması bekleniyordu. Ancak Ak Parti içerisinde de güçlü bir OHAL havasının yaşandığı seçim yerine atama yolunun tercih edilmesiyle net bir şekilde görüldü.

Demokrasi yerine atama yolunun seçilmesi ile Şalpazarı’nın yeni Ak Parti ilçe başkanının adı Ekim ayını beklemeden öğrenilmiş oldu. Ankara’nın seçtiği Zeki Çabuk isminin karşısına başka bir ismin çıkması da beklenmiyor.

Genç ve Dinamik Başkan

Ak Parti Şalpazarı teşkilatı Zeki Çabuk ile genç ve dinamik bir başkana kavuşmuş oldu. Şalpazarı Belediyesi Meclis Üyesi ve Acısu’da ticaret ile uğraşan Çabuk, Şalpazarı’nın genç esnaflarından. Şalpazarı Ak Parti’ye dinamiklik kazandıracağı ortada. Ancak Şalpazarı için tuttuğunu koparan, ilçeye yatırım sağlayabilen bir başkan olabilecek mi, atanma ile gelmenin oluşturacağı psikolojik baskıyı aşıp ilçesi adına üstlerine söz geçirebilecek mi ilerleyen zamanlarda belli olacak.

Murat Topkara Cephesinden Sert Tepki !

Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara’ya çalışan Turgay İkinci’nin sahibi olduğu Yeni Şalpazarı haber sitesinden meselenin Ankara’ya taşınmasına ve Ankara’da Zeki Çabuk isminin belirlenmesine sert tepki geldi.

Yeni Şalpazarı’na göre Zeki Çabuk isminin belirlenmesiyle Şalpazarı Ak Parti’deki siyasi savaşı Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız kazandı. “Refik Kurukız kazandı” manşetiyle çıkan haberde 2019’da yapılacak olan mahalli seçimler öncesi önündeki engelleri kaldırmak ve AK Parti’yi şekillendirmek için yoğun çaba harcayan MHP’li Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın sonunda hedefine ulaştığı yazıldı.

Topkara Cephesinden Ak Parti’ye Sitem !

Murat Topkara’nın başarılı bir başkanlık serüveni çizdiğini iddia eden site, Ankara’da onun yerine Zeki Çabuk isminin belirlendiği için yıllardır övmekle bitiremedikleri Ak Parti’ye de sitem etti. Haberde “AK Parti Trabzon’un en başarılı İlçe Başkanı olarak gösterilen Murat Topkara‘nın yerine, Şalpazarı Belediye Meclisi Üyesi Zeki Çabuk‘u aday gösterdi.” serzenişi yer aldı.

Bazı programlarda birlikte görünmeleri ve bazı açıklamalarından dolayı Zeki Çabuk’un Refik Kurukız’a yakın bir isim olduğunu öne süren site, Çabuk’un Şalpazarı dışından da lobi desteği aldığını iddia ediyor. Geyikli’den Ahmet Yüksel Gülay’ın Muzaffer Kasap’ı, MHP’li Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın Zeki Çabuk’u desteklediğini öne süren Murat Topkara etkisi altındaki Yeni Şalpazarı sitesi, adeta Şalpazarı’nda kendileri dışındaki tüm Ak Parti gruplarına ve MHP’ye cephe almış durumda.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.