Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

ŞALFED’den Sadece Olanı Yazan Haber Sitemize Çirkin Yakıştırma !

ŞALFED’den Sadece Olanı Yazan Haber Sitemize Çirkin Yakıştırma !
  • 06 Şubat 2018

Şalpazarı Dernekler Federasyonu’nun resmi sosyal medya sayfasından sadece olanı yazan Gündem Yazar Şalpazarı haber sitemize ‘çapsız’ yakıştırması yapıldı ! Basın özgürlüğünü zedeleyen bu skandal ifadeleri ŞALFED sözcüsü Bahri ERATA da kendi sosyal medya sayfasından paylaştı !

ŞALFED’den ‘Çapsız’ Değerlendirme !

Trabzon Şalpazarı Dereköylüleri Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Erdem Kuru, Üsküdar Belediyesi Başkanı Hilmi Türkmen’in sosyal medya hesabından Kirazlıtepe Eski Muhtarı Şaban Bayram ile kentsel dönüşüm için pirensipte anlaştığına dair yaptığı paylaşıma sert tepki göstermişti. Erdem Kuru, bu tepkisini kendi sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Haber değeri olan bu durumu Gündem Yazar Şalpazarı olarak biz de “Dereköy Derneği Başkanı’ndan Hilmi Türkmen’e Sert Tepki !” başlığıyla yayınlamıştık.

Dolayısıyla Dereköy Derneği Başkanı Erdem Kuru, Gündem Yazar Şalpazarı sitemize herhangi bir açıklama vermedi. Gündem Yazar Şalpazarı, haber değeri olan bir durumu olduğu gibi okuyucularına yansıttı. Yapılan açıklamanın ilk çapsızlığı buradan meydana çıkarken bir diğer çapsızlık ise ŞALFED’den bu açıklamayı yapanların haberimizi “Şalpazarı Derneklerinin ortak eğilimi gibi gösteren haberler” şeklinde ifade etmesiydi. Ancak Gündem Yazar Şalpazarı, haberi Şalpazarı derneklerinin ortak eğilimi olarak değil de Dereköy Derneği Başkanı’nın yaptığı açıklama şeklinde, yani aslı ne ise o şekilde sunmuştu. O haberi bu bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz: “Dereköy Derneği Başkanı’ndan Hilmi Türkmen’e Sert Tepki !” 

“Edep sınırlarını aşan” değerlendirmesi !

Dereköy Derneği Başkanı Erdem Kuru, sosyal medya hesabından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e tepki göstermişti. Bunun ardından ŞALFED, sosyal medya hesabında yayınladığı açıklamada “Üsküdar Belediye Başkanımız Sn.Av.Hilmi Türkmen’e yönelik edep sınırlarını aşan açıklamalar…” şeklinde değerlendirmede bulundu ! Ayrıca ŞALFED’in, Dereköy Derneği hakkında karar alacağı açıklamanın devamında “gerekli karar ilk yönetim kurulu toplantımızda ivedilikle alınacaktır.” ifadesiyle belirtildi.

İşte O Skandal İfadeler !

Şalpazarı Dernekler Federasyonu’nun resmi sosyal medya hesabından yayınladığı o skandal ifadeler Şalpazarı basın ve medya tarihine kara leke olarak yazıldı ! İşte o ifadeler:

“Bir takım çapsız haber sitelerine verilen Üsküdar Belediye Başkanımız Sn.Av.Hilmi Türkmen e yönelik edep sınırlarını aşan açıklamaları Şalpazarı Derneklerinin ortak eğilimi gibi gösteren haberler Şalpazarı Dernekler Federasyonumuzu ve Üye derneklerimizi asla bağlamamaktadır.Bu konuda Federasyonumuzca kamuoyuna açıklama yapılacaktır.

Şahsi düşüncelerini de tasvip etmediğimiz kişilerin “Bir ulu rüyayı görenler şehri Üskadar”a belediye başkanı olarak bizleri gururlandıran sayın başkanımıza yönelik ithamlarını kabul etmiyor bu şahsı da kınıyoruz.Bu konuda gerekli karar ilk yönetim kurulu toplantımızda ivedilikle alınacaktır.”

Ayrıca Federasyon adına açıklamayı yazan kişinin bazı imla hataları yaptığı da görülüyor.

Hoşunuza Gitmeyince mi Çapsız Olunuyor ?

Gündem Yazar Şalpazarı‘na ‘çapsız’ şeklinde çirkin yakıştırmada bulunan ŞALFED’in daha önce sitemizin haberini paylaştığı görüldü.

Ayrıca 17 Aralık 2016’da Beşiktaş’daki Şehitler Tepesi’nde Şehitlerimizi anmak için ŞALFED ile birlikte programa katılmıştık. ŞALFED de bu etkinliği duyururken aynı sosyal medya hesabında Gündem yazar haber sitesi editörlerimiz ile Besiktaş şehitler tepesinde aziz şehitlerimizi andık.” ifadesini de kullanmıştı. ‘Çapsız’ dedikleri haber sitemizi dün muhatap alan ŞALFED’in bugün haberimizi beğenmemesi üzerine yaptığı bu skandal paylaşım Şalpazarılıları çok düşündürecek gibi. Zira dün iyiydik bugün kötü olduk.

ŞALFED’in çapsız dediği haber sitemizin haberlerini paylaştığı da görülüyor.

ŞALFED Sözcüsü Bahri Erata, ‘Çapsız’ haber sitemizle röportaj yapmıştı !..

Şalpazarı Dernekler Federasyonu’nun Basın Sözcüsü Bahri Erata da ŞALFED’in sosyal medya sayfasından yayınlanan skandal açıklamayı kendi profilinde paylaştığı görüldü. Bahri Erata ile 26 Eylül 2016’da

ŞALFED’in 6. Olağan Genel Kurulu’na yönelik röportaj yapmıştık. Gündem Yazar Şalpazarı’nın sorduğu sorulara Erata cevaplar vermişti. O röportajı “ŞALFED Basın Sözcüsü Bahri ERATA İle Söyleşi”  başlığıyla yayınlamıştık.

5 Yıldır Şalpazarı Basınına Emek Veriyoruz !

Şalpazarı‘nın sorunlarını dile getirebilmek, insani hak olan düşünceyi açıklama ve vatandaşın haber alma özgürlüğünü güçlendirebilmek için kıt imkanlar ile 5 yıldır Şalpazarı basınına emek ve destek veriyoruz.  2013 yılı sonlarında Ağasar Haber ile başladığımız yola 2 yıla yakın süredir de Gündem Yazar Şalpazarı ile devam etmekteyiz. Şalpazarı basınını güçlendirebilmek için sırf kendi cebimizden harcayarak sitemizi ayakta tutmaya çalışıyoruz. Şalpazarı‘nda 11 bin insanı bulunan ama gurbette 150 binden fazla insanı bulunan Şalpazarı ilçemizin ekonomik gerçekleri sebebiyle haber sitemize reklam da alamıyor, bu sebepten dolayı da yaptığımız habercilik işiyle ne kendimizi geçindirebiliyor ne de haber sitemizi büyütebiliyoruz. Buna rağmen yaklaşık 5 yıldır Şalpazarı için, Şalpazarı basını için, ifade özgürlüğü, düşünceyi açıklama özgürlüğü, vatandaşın haber alma özgürlüğü için, hakaretlere, tehditlere, ötelemelere rağmen Şalpazarı sorunlarını dile getirebilmek için kendi cebimizden harcayarak yolumuza devam ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

Bir kere olsun Şalpazarı basınının sorunlarıyla ilgili bir çalışma yaptığını görmediğimiz ŞALFED’den yapılan; Şalpazarı Araştırmaları için Şalpazarı Araştırma Derneği‘ni arkasında iktidar ve belediyenin her istenileni yerine getiren gücü olmadan yine kıt imkanlarla kuran Gündem Yazar Şalpazarı‘na yakıştırdığı ‘çapsız’ yakıştırmasını reddediyoruz.

Ülkemizin en büyük ve güzide STK’larından olan ŞALFED’den bu ‘çapsız’ açıklamayı yapanları da kınıyoruz  !

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.