Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

ŞALFED ve Bağlı Dernekler Saldırıya Uğrayan Şalpazarı Kahvehanesini Ziyaret Etti !

ŞALFED ve Bağlı Dernekler Saldırıya  Uğrayan Şalpazarı Kahvehanesini Ziyaret Etti !
  • 10 Haziran 2018

Dün Üsküdar Kirazlıtepe’de büyük bir olay yaşandı. Park meselesinden çıkan kavgada Kasımağzı Mahallesinden Hüseyin ALKURT’un sahibi olduğu Şalpazarı kahvehanesi saldırıya uğradı. Bugün Şalpazarı Dernekler Federasyonu, bağlı dernekler ve Gündem Yazar haber sitemiz Şalpazarı kahvehanesini ziyarette bulundu.

ŞALFED ve Şalpazarı Dernekleri Hemşehrilerine Sahip Çıktı

Dün Kirazlıtepe Dörtyol mevkiinde bulunan Şalpazarı derneğine saldırı gerçekleşti. Saldırıda yaralananlar oldu. Bugün kahvehane sahibi Hüseyin ALKURT ve ailesine Şalpazarı’nın üst düzey toplum liderleri ziyarette bulundu.

Ziyarete ŞALFED Başkanı Semih DURMUŞ, Çamlıca Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Yıldıray YAMAÇ, Aktaş Yaylası Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Turgay KARAGÜL, Dorukkiriş Köylüleri Kalkındırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fahri DURMUŞ, Doğancı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cesarettin UYGUN, Sayvançatak Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Vekili Ahmet YAŞAR, Kasımağzı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin UÇAR ve yönetim kurulları katıldı.

Şalpazarı Dorukkirişli hemşehrimiz İYİ Parti Boğaz Bölge Başkanı İrfan GÜLBAHAR da ziyarete katıldı. Doğancı Derneği Başkanı Cesarettin UYGUN, derneklerindeki programı iptal etti. Başkan Uygun, program için derneğe gelen misafiri MHP İstanbul Milletvekili Adayı Hasan DEMİR ile birlikte ziyarete katıldı.

Ziyarete Aktaş Derneği yönetim kuruluyla birlikte derneğe üye gençlerinin de kalabalık bir şekilde katılım gösterdiği görüldü.

“ŞALFED Olarak Her Zaman Arkanızda Olacağız”

ŞALFED Başkanı Semih DURMUŞ, saldırıya uğrayan kahvehanenin sahibi Hüseyin ALKURT ve oğullarına geçmiş olsun dileğinde bulundu. Hüseyin Beye her zaman yanında olduklarını bildirdi. Semih DURMUŞ konuşmasında, “Hüseyi Abiyi dinledik. Hüseyin Abinin anlattıklarına sonuna kadar inanıyoruz. Bu olayı Şalpazarılının veya diğer tarafın tamamına mal etmememiz lazım. Bizlerin birlikte Kirazlıtepeli olarak bir arada yaşayabiliyorsak yaşamasını bilmemiz lazım. Daha önceki olaylarda da onların kanaat önderleriyle konuştuk, görüştük; artık onların da gençliğine sahip çıkması lazım.

Bizler sorumluluk sahibi insanlar olarak uzlaştırmadan yana tavır sergileyeceğiz. Ama bunu yaparken de haksızlığa asla başımızı eğmeyeceğiz. Hüseyin Abinin kahvehanesi zarar görmüş, arabası zarar görmüş. Allah göstermesin oğluna başka bir şey de olabilirdi. Bizlerin birbirimize sahip çıkması gerekiyor. ŞALFED olarak, Şalpazarı olarak her zaman arkanızda olacağız.” dedi.

“Yapılan saldırıyı kınıyorum.”

Semih DURMUŞ konuşmasının devamında şunları söyledi: “Yaşanan olay Kirazlıtepeli olarak bizleri üzmüştür. Bunu doğru bulmuyoruz. Meselenin uzlaşı ile çözülmesinden yanayız. Hüseyin Abi ve çocuklarına geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum. Mahallemizde birlikte yaşamayı başarmamız gerekiyor. Yapılan saldırıyı kınıyorum.”

Dün Neler Yaşanmıştı ?

Kahvehane sahibi ziyaret esnasında olayı anlattı. Alkurt şunları söyledi:” Normalde herhangi bir sorunumuz yoktu, bizimle veya kahvehane müşterileriyle sorunları yoktu. Benim araba var. Yıkama yağlamadan çıkıyor bir araba. Geliyor benim arabanın lastik kapağına vuruyor. Onun arabasının önü dağılıyor. Bizim arabanın plastik kapağı çıkıyor. Polis tutanağı için bir fotoğraf çektik. Oradan geldiler, siz nasıl fotoğraf çekersiniz dediler. Bir tartışma oldu. Benim oğlum, arkadaşlar araba benim, tutanak tutulursa onun için bir fotoğraf çektim, bir sorun yok dedi. Ondan sonra bir kavga başladı. Yukarıdan aşağı onlardan 20-30 kişi geldi. Arabanın camını kırdılar, kahvehanenin camını kırdılar. Bir odunla beraber oğlumun kafasına vurdular. Tam ortadan vursa öldürürdü, iyi ki sıyırdı odun.”

“Bizi Arkamızdan Vurdular”

Olay anında orada bulunan bir Şalpazarılı şunları söyledi: “Kavgada bir anda toparlandılar. Kiminin karnına karton sarılı olduğunu gördüm. Sanki daha önceden hazırlıklıydılar, sanki örgütlüydüler de bir olay olmasını bekliyormuş gibiydiler. Ellerine odun, sopa ne varsa alıp gelmişler. Halbuki aralarında daha önceden tanıdığımız, arkadaşlarımız da vardı. Her ne hikmetse arkadaş, tanış falan tanımadılar. Adeta bizi arkamızdan vurdular.” dedi.

Yaşanan olayda, olay yerindekilerle birlikte mahallenin yukarı tarafından gelenler tarafından 50’den fazla kişi Şalpazarı kahvehanesine saldırıda bulundu. Yapılan saldırıya Şalpazarı kahvehanesinden Hüseyin ALKURT’un oğullarıyla birlikte ancak 6 – 7 kişi karşı durdu ve saldırıyı bir nebze olsun önleyebildiler. Şalpazarılılardan 3 kişi yaralanırken diğer taraftan da yaralananlar ve ayağı kırılanlar olduğu belirtildi. İddiaya göre diğer tarafın saldırı yapmasına rağmen uzlaşıya yanaşmadıkları belirtildi. Olayda diğer tarafın siyasi bir alt yapısı olduğu da iddia ediliyor.

Saldırı anları:

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.