istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Sağlık Ocakları ve Lojmanlar Harap, Hastalar Mağdur Oluyor ! Hayraba ?

Sağlık Ocakları ve Lojmanlar Harap, Hastalar Mağdur Oluyor ! Hayraba ?
Hayraba: Hayırdır, neler oluyor, yapılan işin bir yararı olmadığı anlamlarına geliyor. Kelime Şalpazarı Çepnileri tarafından kullanılıyor.

Şalpazarı’nda yerel haber yayıncılığı yapan Fatih Muhcu, Şalpazarı Gündem adlı haber sitesinde siyasilere çattı. Sağlık ocaklarıyla ilgili haber ve yazılara Şalpazarı’nın bir diğer yerel haber sitesi olan Gündem Yazar sitemizde de yer veriyorduk. Ancak sağlık ocakları ve lojmanlar konusu ilçemiz için önemli bir mesele teşkil ediyor. Şalpazarı için ağız birliği yapmak adına sağlık ocağı lojmanlar haberine yine yer veriyoruz.

Muhcu haberinde şu sorgulara yer verdi:

“Her mikrofonu eline aldığında hizmet sözü verenlere sormadan geçemiyorum.
Ey yandaş medya size de soruyorum sağlık ocakları kapalıyken vatandaş çile çekerken nasıl her şey güllük gülistanlık gibi davranıyorsunuz? Her mahallede iğne vuracak bir hemşire yokken pansuman yapacak bir görevli yokken nasıl rahat ediyorsunuz?
Birçok mahalleye Devletimiz sağlık ocakları, lojmanlar yaptı. O sağlık ocaklarının kapısına kilit vuruldu. Artık bırakalım bu işleri de artık vatandaşın sorunlarına kulak verelim . Oy almak için kapılarını çaldığınız vatandaşlar mağdur . Bir vatandaş iğne ve pansuman için sabah Şalpazarı’ na geliyor ağrı sızı içinde araçların mahalleye kalkış saatini bekliyor. Bu vatandaşın suçu ne?”

Ancak, yerel haber sitesi sahibi Muhcu, bir diğer Şalpazarı yerel haber sitesi olan Gündem Yazar sitemizin kimseye abi dahi demediğini unutmuş olsa gerek. Ve unuttuğu bir kaç şey daha var. Muhcu’nun sağlık ocağı ve lojmanlar hakkındaki haklı çıkışına biz de katkıda bulunalım.

Seçim sahası Şalpazarı olmamasına rağmen Tuzla’dan ve Üsküdar’dan belediye yöneticileri ve başkanlar Şalpazarı’na geldi. Muhtarları Acısu’da toplayarak et yedirip oy sözü istediler. Hatta, henüz  kesin olmamakla beraber mahallelerinden yüksek oy getiren muhtarlara para sözü verildiği hakkında da söylentiler bulunmakta. Bir kaç tane bank, bir kaç tane çöp konteyneri, kadınlar için avcilartasarim.com ilçe merkezine yapılan oturma evine getirilen spor malzemeleri gibi küçük göstermelik yardımlar haricinde koca ilçe Şalpazarı’na 15 yıldır hangi devlet yatırımları getirilmiştir ? Şalpazarılının iş sahibi olacağı, Şalpazarılının gurbete gitmeye ihtiyaç duymayacağı hangi istihdam yatırımları oldu ilçemize ? Turizm atılımı projeleri de henüz ütopya gibi görülüyor. Bunları bırakın elimizdekiler de gidiyor.

Sağlık ocakları ve lojmanlar harap oluyor. Yukarı köylerde yaşayan ve iğne yapılması  gereken hastalar onlarca kilometre yol katederek Şalpazarı’nda sağlık ocağına geliyorlar. Acil bir durumda yukarı köylerde hastaya müdahale edecek sağlık ekibi bulunmuyor.

Fotoğraflar: http://eratagezi.blogspot.com.tr/2015/07/salpazari-trabzon.html

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.