istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Saadet Böyle İstedi

Saadet Böyle İstedi

Haftalardır Saadet Partisi ve parti lideri Temel Karamollaoğlu gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Oy oranları neredeyse 1 puanın altına kadar inen Saadet Partisi neden bu kadar önemli?

Saadet Partisi, Erbakan Hoca’nın partisi olması hasebiyle özellikle de İslami çevrelerin ilgi ve dikkati altında varlığını sürdürmeye çalışıyor. Saadet Partisi’nde Temel Karamollaoğlu’nun liderliği ele geçirmesiyle adeta parti planı toptan bir değişim gösterdi. Öyle ki bu ana kadar varlığından dahi haberdar olmadığımız Saadet Partisi ben buradayım mesajını vermeye başladı. Kritik ittifak görüşmelerin yaşandığı bu günlerde ise Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu iyice sazı eline almış durumda. Göreve geldiği ilk andan itibaren AKP siyasetini eleştiren Karamollaoğlu,  ilginç bir şekilde Saadet ideolojisine sahip olmayan çevreler tarafından da hoş karşılanmaya başladı.

İlginçtir 1 Kasım seçimlerinde % 0.7 oy olan Saadet Partisi bir önceki seçimde yani 7 Haziran 2015 seçimlerinde ise % 2.1’lik oy oranıyla dikkat çekmişti.

Nereden bakarsanız bakın son derece zorlu seçim olması tahmin edilen başkanlık seçimi öncesinde bütün partilerin bire, ikiye bakmadan ittifak arayışları içerisinde olduklarını biliyoruz. Saadet partisi de bu bakımdan son derece önemli. Kulislerde konuşulan ittifak teklifinde, Saadet Partisi’ne teklif edilen 2 bakanlık ve 20 milletvekilliği teklifinin yeterli bulunmadığı belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’da hafta içi grup toplantısında: ‘’ Bu çatının altında olmasını arzu ettiğimiz partiler, eğer kendilerine başka bir yol veya yol arkadaşı seçiyorlarsa onlara da ‘Güle güle’ demekten başka elimizden bir şey gelmez” demişti. Şimdilik AKP ve Saadet partisi arasında görüşmeler tıkanmış durumda. Siyasette her an her şey olabilir ancak AKP  ve Saadet partisi asla yan yana gelmez diye tahmin ediyorum.

Öte yandan Saadet Partisi’nin olası bir ittifak durumda İyi Parti ile yakınlaşacağını düşünüyorum. CHP’de bu durumda HDP ile yan yana gelmesi kuvvetle muhtemel.

Bütün bunları göz önünde bulundurursak; ittifak görüşmeleri, yeni arayışlar, bağlaşma ve ayrışmaların giderek artacağı bir döneme doğru hızla ilerliyoruz.  Ne diyelim sonumuz hayrola…

Yorum Yazmayı Unutmayın
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Turgut yılmaz dedi ki:

    Saadet en kilit parti. Saadetin göstereceği bir adayın cumhurbaşkanlığı şansı var. Tüm muhalif partileri ve akp ve mhp den dargın oyları toplayabilir.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.