Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Refik KURUKIZ Milletvekili Adayı mı Oluyor ?

Refik KURUKIZ Milletvekili Adayı mı Oluyor ?
  • 23 Nisan 2018

Gündem Yazar haber sitemiz çok önemli bir bilgiye ulaştı ! Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ Milletvekili Adayı mı olacak ?

Gündem Yazar haber sitemiz Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ‘a Milletvekili Adayı olup olmayacağı hakkında bir soru sordu. Kurukız bu soruya “Neden olmasın ?” cevabını verdi.

Belediye Başkanlığından İstifa Edecek mi ?

Ancak Başkan Kurukız‘ın Milletvekili Adayı olup olmayacağı bir muamma. Ayrıca Refik KURUKIZ’ın Milletvekili adayı olabilmesi için YSK’nin açıkladığı 26 Nisan 2018 saat 17.00’ye kadar Şalpazarı Belediye Başkanlığından istifa etmesi gerekiyor.

Kazanamazsa Tekrar Belediye Başkanı Olabilir mi ?

Refik KURUKIZ Milletvekili adayı olduktan sonra 24 Haziran 2018’de yapılacak olan erken seçimde seçilemediği taktirde Belediye Başkanlığına geri dönebilecek mi ? Bu sorunun cevabı Anayasamızda yer alıyor.

Milletvekili adayı olduktan sonra kazanamama durumunda yüksek mahkeme üyeleri, hâkimler, savcılar ve bu meslekten sayılanlar ile subay ve astsubaylar istifa sonrası tekrar görevlerine dönemezler. Bunların dışındaki unvanlarda görev yapan kamu personelleri görevlerine dönebilirler.

Yani Refik KURUKIZ da 24 Haziran 2018’de Milletvekili olamadığı taktirde tekrar Şalpazarı Belediye Başkanlığına geri dönebiliyor.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ŞEMSİ ÇÖMEZ dedi ki:

    İYİ PARTİDEN ADAY OLURSA SEVİNİRİM.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.