Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

PKK’nın Yeni Örgütü DRK

Doç. Dr. Bekir AYAZ

Doç. Dr. Bekir AYAZ

  • 03 Aralık 2017

ABD ve yaramaz çocuğu İsrail, Türkiye’nin son dönemlerde dış politikalarda izlemiş olduğu yol haritasında Rusya’ya yanaşması ve S-400 Füze anlaşmasının yapılmasından dolayı rahatsızlıklarını gizleyemez hale gelmiş ve Sn Recep Tayip Erdoğan’ı tehdit olarak görmeye başlamışlardır.

RTE’nin Ortadoğu’da başarılı olabileceği senaryoları dahilinde güçlerinin zayıflayacağı ve, Jeopolitik nedenlerden dolayı üstünlük sağladığı bölgelerde hükümlerinin geçersiz kalacağını çok iyi bir şekilde etüt etmişlerdir.
Batılı zihniyet tartışmalı coğrafyada baş göstermeye başlayan sosyal, siyasal ve ekonomik sorunların devam etmesinden yararlanarak ,yeni örgütleri mutfaklarında hazırlayıp alel acele servis edilmesi konusunda fikir birliğine varmışlardır.

İngiliz derin devletinin M15 ve M16 İstihbarat birimleri tarafından kurgusu yapılan, MOSSAD VE CİA destekli olarak sahaya çıkan Dawlati Rizgari Kurdistan ( DRK ) Kürdistan devletinin kurtarıcı, isimli örgüt kurulmuştur.

PKK kanlı terör örgütünün yeni bir kolu olup, Kuzey Irak bölgesinde KRK adı altında birlikler oluşturulmaktadır. Kürdistan Bölgesel yönetimi başarısızlığını yaymak koşulu ile algı yaratmak için PMF Halk ve seferberlik güçleri oluşturmuş, yaşları 18 – 40 arasındaki kişilere zorunlu kılmışlardır.

Temel savaş ve Beden eğitimi eğitimlerini düzenli birlikler gibi toplam 4 istasyon kullanıp 5.nci istasyon olarak üst rütbeye terfi eden militanları barındırmaktadır.

ABD himayesindeki Tel Bayder Üssü’nde silah altına alınanların ilk eğitimini burada vermekte olup çatışma bölgelerinde eleman temini ve mühimmat dağılımı bu istasyon dan sağlanmaktadır.

Bölgede 2 numaralı istasyon Live Stone/Seddül Garbi (Batı Baraj) üssü olup, PYD/PKK’lı teröristlere mayın temizleme ve silah bakımı eğitimi verilmektedir.Burada ayrıca helikopter pisti bulunduğundan dolayı saat ile hava hedeflerine karşı yön tarif eğitimi ayrıca verilmektedir.

Deyrizor (Khurafi) yolu üzerindeki Silolar (buğday ambarları) üssüdür, ABD’nin bu üssünde ise ağır silahlar, havan ve tank eğitimi teröristlere verilip ,bu teröristleri özel olarak Türkiye sınırında görev yapmaları için görevlendirilmektedirler.

4 numaralı istasyon Cebeli Abdülaziz üssüdür, ABD bu üssü özel olarak aylık 600 dolar maaşlı mayın temizleme gönüllüsü teröristlerin eğitiminde kullanmaktadır.

5 numaralı istasyon Cebse konutları üssüdür, PYD/PKK’lı teröristlerin askeri bölge ilan ettiği üste psikolojik eğitim testi almaktadırlar.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Kimyasal Kullanma - 15 Nisan 2018
Çok Kutuplu Politika - 10 Nisan 2018
İttifak Arayışları - 9 Nisan 2018
MANPADS ALGISI - 5 Şubat 2018
Milletin Vebali - 24 Ocak 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.