lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

PKK Karadeniz’de Pontuscu Rumların Taşeronu !

PKK Karadeniz’de Pontuscu Rumların Taşeronu !
  • 15 Eylül 2017

Yunan ve Rumların, Kıbrıs ve Karadeniz’deki  kirli emellerine karşı önemli çalışmaları bulunan Girne Amerikan Üniversitesi Öğretim Üyesi Türk bilim insanı Dr. Emete Gözügüzelli, başta Trabzon olmak üzere Karadeniz ile alakalı çok önemli açıklamalarda bulundu.

PKK terör örgütünün, Pontuscu Rumların Karadeniz’de taşeronluğunu yaptığın söyleyen Gözügüzelli, Yunanistan’ın Türk kimliği altında Karadeniz’e terörist ajanlar gönderdiğini de öne sürdü. Terörist ajanların özellikle Maçka,Tonya,Hamsiköy ve Pontus bölgesi saydıkları diğer yerleşim yerlerinde keşif faaliyetleri sürdürdüklerini, kültürel ve tarihi öğeleri kayıt altına aldıklarını ve topladıkları bilgileri Yunanistan’a ve diğer taşeronlarıyla paylaştıklarını belirtti.

Karadeniz Gazetesi’nden Mustafa Sungur’a konuşan Dr. Emete Gözügüzelli’nin dehşet verici açıklamaları şu şekilde:

TAŞERONLUK YAPIYOR

Sözde Kürdistan projesi ile terör örgütlerinin Karadeniz’de çerçeveleme politik desteği oluşturmak istediklerini vurgulayan Girne Amerikan Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Emete Gözügüzelli, “PKK, Doğu Karadeniz’de Pontusçuların taşeronu olarak çalışmaktadır. Zira PKK lideri terörist APO’ya da en başta Yunanistan ve GKRY’nin sahip çıktığını unutmamak gerekmektedir” dedi.

HÜCRELERİN ÖNÜ KESİLSİN

Devletin daha hızlı müdahale ederek bölgedeki hücre yapılanmalarının önünün kesilmesi gerektiğini dile getiren Gözü- güzelli, “Bölgedeki pek çok gence ücretsiz eğitim adı altında aylık gelirler ve hatta burslar veriliyor. Bu gençlerin yarın kendilerini sözde Pontusçuluğa hizmet etmek ayrı bir kimlik ve haklar talep eden konumda görülebileceği gözden kaçmamalıdır” diye konuştu.

Karadeniz’de Yunanlıların Kıbrıs’taki gibi bölücü kültürel çalışmaları yaptıklarını vurgulayan Gözügüzelli “Atalarının veya dedelerinin diye iddia ettikleri evleri, arazileri, kültürel tarihî yerleri gezerek, her karış toprağı, binayı, tarihî mekânı resimleyip bilgiler tutmaktan hiç vazgeçmemektedirler… Kültürel mirasa saygısızlık ve tahribat adı altında Türkiye aleyhine dava açma hedeflerini ise hiç gizlememişlerdir. Bu gruplar içinde kilise ve iki toplumlu (Türk-Yunan) sivil toplum kuruluşları öncüleri Trabzon bölgesinde özellikle Maçka,Tonya,Hamsiköy ve Pontus bölgesi saydıkları diğer yerleşim yerlerinde  son durumu kayıt altına almaya devam etmektedirler. Hem de bu etkinlikler bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının başını çeken elebaşlarınca Atina – Trabzon, Atina-Samsun, Atina – Giresun ve Atina – Rize bacağını oluşturanlarca tertip edilmektedir.” şeklinde konuştu.

Türkiye üzerine kara propagandalar üzerinden baskı oluşturmaya çalıştıklarını belirten Gözügüzelli “Bir taraftan kayıplar, göçmenler, mülkiyet, kültürel miras ve sözde ‘işgal’ diyerek Türkiye’ye Kıbrıs meselesinde yüklenme yoluna giderlerken, diğer taraftan Karadeniz’de sözde ‘Pontusçuluk’ ve sözde ‘soykırım’ iddiaları ile millî ve milletlerarası kamuoyunda Ermeni lobiciliği sonrasında atakta bulunmak çabasındadırlar.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz’de propaganda yapmak için Yunanistan’dan gönderilen ve Türk vatandaşı gibi görünen kişilerin olduğunu belirten Gözügüzelli şunları söyledi: “Kurdukları web sitelerinde yaptıkları yayınlarda ‘şu Pontuslu Rumun ailesi budur, yardımcı olun bulalım’, yok ‘şu Pontusluyu Türkler öldürmüştü, yüzleşelim’ gibi yayımlar yapmaktadırlar. Bakınız bu konuda İngilizce yayım grupları gerek aktif gerek sosyal medya ortamında aralıksız çalışmaktadırlar. Bunun karşısında Devletimizin ve bölgede devletimize bağlı güç unsurlarının yapılan bu hareketler karşısında halkı aydınlatma ve dikkatli olması yönünde uyarması gerekmektedir.  Tüm bunların ötesinde uluslararası alanda sözde pontusçuluk lobi faaliyetleri karşısında bilimsel toplantıları sayıları artırılmalı ve dünya kamuoyuna tarihi gerçekler aktarılarak sözde Ermeni Soykırımı gibi büyük bir yalana maruz bırakılan Devletimize sahip çıkmamız gerekmektedir.”

Kaynak: http://www.karadenizgazete.com.tr/bolgesel/hain-orgut-pontus-un-taseronu/163758

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.