Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

PALETLİ YÜZMEDE 13 ULUSLARARASI HAKEMİMİZ GÖREV HAZIR

PALETLİ YÜZMEDE 13 ULUSLARARASI HAKEMİMİZ GÖREV HAZIR
  • 03 Temmuz 2018

PALETLİ YÜZMEDE 13 ULUSLARARASI HAKEMİMİZ GÖREV HAZIR

İstanbul’da düzenlenen CMAS Paletli Yüzme Uluslararası Hakem Semineri’ni 13 hakemimiz başarıyla tamamlayarak, uluslararası paletli yüzme yarışlarında görev almaya hak kazandı.
Paletli yüzmede, ilk uluslararası hakemlerimizi belirleyen seminer, federasyonumuzun isteğiyle CMAS tarafından gerçekleştirildi. İstanbul Kaya Otel’de 28 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında 4 gün süren pratik ve teorik eğitim, CMAS Paletli Yüzme Teknik Kurul Başkanı Michael Gaurnard yönetiminde gerçekleştirildi. Kursa, 14’ü Türk, 1’i Belçikalı toplam 15 hakem katıldı. Havuz uygulamalarını ve teorik eğitim sonunda yapılan İngilizce sınavı başarıyla geçen 13 hakemimiz ve Belçikalı hakem, Uluslararası Paletli Yüzme Hakem Kartı almaya hak kazandı.
Sualtı hokeyinde 2, sualtı ragbisinde 1, serbest dalışta 4 uluslararası hakemi olan federasyonumuz, bu kurs ile paletli yüzmede de 13 hakemine uluslararası kimlik kazandırdı.
Semineri yakından takip eden Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, ilgi ve desteğinden dolayı CMAS Paletli Yüzme Teknik Kurul Başkanı Michael Gaurnard’a, TSSF Paletli Yüzme Teknik Kurul Başkanı Özgür Alemdar’a teşekkür ederek, “Paletli yüzmede ilk uluslararası hakemlerimizi belirledik. Branşımızdaki dünya şampiyonlukları başarısının ardından, hakem düzeyinde yeni bir atılım yaptık. Bunu çok önemsiyorum. Paletli yüzmede, uluslararası yarışmalarda Türkiye önümüzdeki yılların parlayan yıldızı olacaktır. Buna yürekten inanıyorum” dedi.
Federasyon Başkanımız, katılan bütün hakemleri başarılarından dolayı kutladı.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Yorum Yazmayı Unutmayın
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.