Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Özgür GÜLAY’dan Yazar Cemile BAYRAKTAR Hakkında Basın Açıklaması

Özgür GÜLAY’dan Yazar Cemile BAYRAKTAR Hakkında Basın Açıklaması
  • 30 Nisan 2018

Yeni Şafak’ın eski yazarı Cemile BAYRAKTAR, yıllarca atama bekleyen öğretmenler hakkında yaptığı ilginç paylaşım sonrası büyük tepki toplamıştı. Şalpazarı

Geyikli’den İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Özgür GÜLAY’dan Bayraktar hakkında basın açıklaması geldi.

Cemile BAYRAKTAR, “Seçime birkaç ay kaldı ama “atama bekleyen öğretmenler” hâlâ başımızın etini yemek için twit atmaya başlamadı, endişeliyim” şeklinde paylaşım yapmıştı.

İYİ Parti Trabzon İl Gençlik Kollaru Eğitim, kültür ve Sanat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı GÜLAY yaptığı basın açıklamasında Bayraktar’a ağır ifadelerle yüklendi. Açıklama şu şekilde:

“Kabataş yalancısı”

“Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün: “Öğretmenler; yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” Sözünün ne anlama geldiğini, ne içerdiğini anlayamayan sözde köşe yazarları, ülke gündemini amaçsızca ve şuursuzca meşgul etmektedir. Kamuoyunda “Kabataş Yalancısı” olarak da tanınan, eski Yeni Şafak gazetesi yazarı Cemile Bayraktar; sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ait olduğu camianın zihniyetini ortaya koymuştur.  Atanamayan öğretmen sayılarının gün geçtikçe arttığı ve önü alınamayan bir hal aldığı ülkemizde; eğitim kalitesi ve istatistik verileri açık bir şekilde ortadadır. Hali hazırda, 653 bin 599 öğretmen atanmayı beklemektedir.

“Atanamayan öğretmen sayısı 1 milyonu aşacak”

            Uzmanların yapmış olduğu araştırmalara göre, 2022 yılında atanamayan öğretmen sayısı 1 milyonu aşacaktır. Son 15 yılda ise; 63 olan eğitim fakültesi sayısı 92’ye çıkarılmıştır. Hiç şüphe yok ki; eğitim sisteminin sürekli değişmesi ve eğitimdeki önü alınamayan düzensizliğin, daha kötü sonuçlar doğurması içten bile değildir. Herkesin bildiği gibi, bir çok öğretmen arkadaşımız mevcut sistemin içerisinde kaybolmuş ve ne yazık ki intiharla sonuçlanan bunalımlar yaşar hale gelmiştir. Hepsini saygı ve minnetle anıyoruz. Türk Milleti emin olmalıdır ki; bu kirli düzene karşı gereken ne ise en kısa zamanda yapılacaktır. Unutmayalım, kirlenen geleceğimizdir!

Berat Kandili dolayısıyla tüm halkımızın kandillerini kutluyorum. Daha iyi bir Türkiye’de yaşamamız dileğiyle.”

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.