Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Ordu Çambaşı’na Kayak Tesisi Yaptı Trabzon Sis Dağı’na Bir Şey Yapamadı

Ordu Çambaşı’na Kayak Tesisi Yaptı Trabzon Sis Dağı’na Bir Şey Yapamadı
  • 26 Kasım 2017

Haber kanallarında ve gazetelerde denize en yakın kayak tesisi olarak yer aldı Ordu’nun Çambaşı yaylasında yapılan kayak tesisi. Oysa Çambaşı kayak tesisi ile sahil arası 54 km. Sis Dağı ile en yakın sahil Beşikdüzü arası ise sadece 27 km.

Ordu‘nun 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası‘nda yapımı tamamlanan Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi, törenle hizmete girdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, tesisin Türkiye’de denize en yakın tesis olmasının büyük önem taşıdığını, kent turizmine de büyük katkı sağlayacağını söyledi.

2026 Yılı Kış Olimpiyatlarında İddialılar

Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar açılışta yaptığı konuşmada “Ordu’da ilk, orta ve lise öğrencileri servislerle tesisimize getirilsin ve biz onlara kayak öğretelim. Gençler Türkiye’nin 2026 yılı kış olimpiyatlarına adaylığı var. İnşallah o olimpiyatlarda meşaleyi tutanların içinde Ordulu kayak sporcuları da olur.” diyerek Çambaşı kayak tesisinin olimpiyat iddiasını dile getirdi.

Sis Dağı Kayak Tesisi Projesinden Ses yok

Sis Dağı yaylası için de teleferik tesisi projesinin yanı sıra kayak tesisi projesi de geçtiğimiz yerel seçim döneminde dile getirilmişti. Ancak yıllardır bu projelerden ses seda yok. Eğer Sis Dağı’na kayak tesisi yapılırsa Türkiye’nin denize en yakın kayak tesisi olacak, hem Şalpazarı ilçemize, Trabzon’a hem de Giresun’a kalkınma anlamında büyük katkı sağlayacak.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.