lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Olası Afrin Operasyonu !

Doç. Dr. Bekir AYAZ

Doç. Dr. Bekir AYAZ

  • 20 Aralık 2017

Küresel güçler Kuzey Irak ve Suriye’nin güney kısmını genişletilmiş Ortadoğu Projesi kapsamında bölgede yaşam süren halkı birleştirerek, Türkiye’ye karşı tek Cephe oluşturmak amacıyla seferber olmuş durumdalar.

Bölgede etkili bir şekilde İstihbarat bilgi sağlayan MOSSAD başta olmak üzere ,CİA ve PKK-PYD işbirliği sonucu oluşturulan konseptusta ; Rakka’da sözde bölge dışına çıkarılan DEAŞ ’lı militanların İblid’e sızdırılmaları sağlanmış bulunmaktadır.
Son dönemlerde TSK’nın Afrin’e olası operasyon düzenlemesini önlemek maksadıyla ABD ve saz ekibi DEAŞ’lı militanları dondurucudan tekrar çıkartıp,mikro dalgada ısıtarak sahaya sürmüş bulunmakla birlikte Rasim el-Hamam, Ebu Merva , Kalat el-Huveyis, el-Hanadik ve de Suruç köylerinde inisiyatifi ele geçirmişlerdir.

İhanet şebekeleri Türkiye’nin bölgede son dönemlerde kararlılıkla izlemiş olduğu politika neticesinde, iç güvenliğimizi yakından tehdit eden terör örgütlerine karşı oluşturmaya çalıştığı İblid’te 12 üs bölgesinin yapılanmasına binaen yapılan saldırıların tek amacı manevra kabiliyeti yüksek kahraman Türk askerinin hareket alanının kısıtlanması anlamını taşımasıdır.

Birliklerimizin ilk çıkış noktaları olan Salva, Katura ve Bereket dağı üst bölgelerine olası sızma girişimlerinde bulunabilecek DAŞ militanı yerleştirilmiş olduğu kaynaklardan tespit edilmektedir.

Adı gecen terörist unsurların gayri meşru yollardan Suriyeli pasaport ve mülteci kimliklerini elde etmek için çaba sarf ettikleri, Kilis, Hatay, Ş.Urfa ve Mardin illerine giriş yapabilecekleri muhtemel istihbarı çalışmalar arasındadır.

Kilis ilinde tıpkı Sur ve Nusaybin örneklerinde olduğu gibi sokak savaşlarının olabileceği muhtemel ön yargılar arasında değerlendirilmekte olup, terörist unsurlara karşı bilgi akışını Alman dış istihbarat servisi BDN elemanları olan Suriye uyruklu Alman pasaportu taşıyan şahıslar tarafından takip edilmektedir.

Burada irdelenmesi gereken en önemli nokta bölgede bulunan Gaziantep Oğuzeli ve Hatay havalimanlarının bölgesel gelişmeler ışığında dıştan gelebilecek tehdit unsurlarına karşı korunmasıdır.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Kimyasal Kullanma - 15 Nisan 2018
Çok Kutuplu Politika - 10 Nisan 2018
İttifak Arayışları - 9 Nisan 2018
MANPADS ALGISI - 5 Şubat 2018
Milletin Vebali - 24 Ocak 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.