istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Öğretmen Adaylarının Ek Atama Talebi Gözden Kaçmasın

Öğretmen Adaylarının Ek Atama Talebi Gözden Kaçmasın

Öğretmen adayı kardeşlerimiz bu günlerde bir durumu sık sık gündeme getiriyorlar. Konu tabi ki: Atamalar… Seçime sayılı günler kala diğer meslek gruplarında alımlar son sürat devam ederken, öğretmen adaylarının tüm çaba ve girişimlerine rağmen bu konuda bir adım atılmıyor olması ise oldukça üzücü. Bunun için de biz de öğretmen adayı kardeşlerimizin (ki ben de o adaylardan bir tanesiyim) 40 bin ek atama talebini daha yüksek bir perdeden duyurmak ve sessizlerin sesi olmak durumundayız. Yıllar boyunca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ihya ve inşa eden kıymetli öğretmenlerimizin yolundan yürümeye çalışan bizler için bu istek çok da abes olmasa gerek. Öğretmen Atamaları Mücadele Platformu ve Derneğinin tarafıma gönderdikleri isteklerini aynen sizlerle paylaşacağım. Bu noktada öğretmen adayı kardeşlerimizin talepleri şunlar:

  1. 2017 KPSS puanı ile Ek 40 bin Atama bekliyoruz.
  2. Atama sayısının acilen artırılması gerekmektedir.
  3. KPSS’ye 2017 yılında girilmesine rağmen 2018 yılına girdiğimiz bu günlerde atamaların hala yapılmıyor oluşu bizleri üzmektedir.
  4. Mülakat sonuçlarının da açıklanmasını istiyoruz. Geçen sene, mülakatlar tamamladıktan 4 gün sonra sonuçlar açıklanmıştı. Bu sene ise 28 Haziran’a sarktı. Seçim öncesi mülakatların açıklanması gerekmektedir.
  5. Son 10 yılın en az ataması yapıldı.
  6. Seçim müjdesi öğretmenlerin olsun.

Tabloda ise yıllara göre öğretmen atamalarını görmektesiniz. Bu durumu da sizlere bırakıyoruz. Lütfen geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğretmenlerimize sahip çıkalım. Onların bu haklı taleplerini görmezden gelmeyelim…

Yorum Yazmayı Unutmayın
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yusuf Emre ÖĞÜR dedi ki:

    Emeğiniz için teşekkürler. Umarım ilgili kişiler yakın zamanda bu durumu fark eder ve çözer.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.