Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Of-Hayrat Derneği Katkılarıyla İstanbul’da Türkçüler Günü Kutlanacak !

Of-Hayrat Derneği Katkılarıyla İstanbul’da Türkçüler Günü Kutlanacak !
  • 03 Mayıs 2018

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi sonrası Türk Milliyetçiliğin önemi bir kez daha anlaşılmıştı. Türkçü düşünce artık genel halk tabakasından da destek görmeye başladı. Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin büyük katkısıyla Türkçü teşkilatlar tarafından İstanbul Kadıköy’de Türçüler Günü büyük bir şölenle kutlanacak.

Türk Milletini ve Türk devletlerini karşılaştıkları her zorlukta ayakta tutan ana düşüncedir Türkçülük. Çünkü Türkçülük, Türk milletinin var olabilme yoludur. 1944’den bu yana her 3 Mayıs’ta Türkçüler günü kutlanır. Artık 3 Türkçüler Günü genel halk tabakasından da destek alıyor. 3 Mayıs Türkçüler Günü; Of-Hayrat Derneği’nin katkılarıyla Orkun Vakfı, Turancı Hareket Platformu, Turan Ocakları, Kuva-yi Milliye çağrısı, Vahşi Kurtlar Motor sporları kulübü, BÜTÖV Azerbaycan Ocakları, Türkçü Hareket tarafından büyük şölenle kutlanacak.

 3 Mayıs program detayları şu şekilde olacak:

10.30‘da Türkçü grupların ve STK’lerin katılımıyla Selimiye Parkı’nda toplanılacak.

11.00’da Türkçü düşüncenin yolbaşçısı Hüseyin Nihal Atsız‘ı anmak için Karacaahmet mezarlığındaki istirahatgahı ziyaret edilecek.

18.30’da Kadıköy Halitağa Caddesinden fener alayı yürüyüşü ile Kadıköy’de bulunan Caferağa Spor Salonundaki 3 Mayıs Türkçüler günü şölenine  gidilecek.

20.00’de Caferağa Spor Salonunda konser etkinliği gerçekleştirilecek.

Etkinliğe Şalpazarılıların da katılması bekleniyor.

3 mayıs Türkçüler Günü şölenine katılmak için, 0546 449 8080 numaralı telefon ve ucmayisturkculerbirligi@gmail.com e-posta adresi ile irtibat kurabiliyor.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.