istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Nili Casusluk Örgütü ve Adnan OKTAR

Nili Casusluk Örgütü ve Adnan OKTAR

Geçtiğimiz günlerde Adnan Oktar ve cemaatine yapılan operasyonla birlikte örgütün içyapısı, işleyişi ve ilginç ilişkiler ağı yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Ortaya atılan iddialara göre Adnan Oktar cemaatinin İsrail ile sürekli iletişim halinde olduğu ve “ Kedicik” yakıştırması adı altında toplanan kadınların çok çeşitli bir biçimde kullanıldığı iddia edildi. Bir dönem örgüt içerisinde yer alan ve sonrasında örgütten ayrılmayı başaran Ceylan Özgül’ün ifadelerine göre Adnan Oktar cemaati; kadınları, zengin erkekleri ve çok genç yaştaki kız çocuklarını bir şekilde kirli tuzaklarına düşürüyor. Bu şekilde tuzağa düşen kadınların örgüt içerisinde farklı görevlendirmelerle birlikte çalıştırıldığı Özgül tarafından ifade ediliyor. Yine Ceylan Özgül’e göre örgüt içerisinde toplu tecavüzlere rastlanılmasının yanı sıra, örgüt çatısı altında toplanan kızların en güzellerini Adnan Oktar kendisine ayırıyormuş! Özgül, 24 yaşında girdiği Adnan Oktar cemaatinden 35 yaşında kaçabildiğini ve örgütten ayrılış sebebinin “devlete verilen zararlar” olduğunu dile getirmiş.

Adnan Oktar cemaatiyle ile ilgili bir başka iddia ise çok daha çarpıcı. Bu iddiaya göre bir şekilde örgüt çatısı altında toplanan kadınlar, örgüt içerisinde etkin olarak casusluk faaliyetleri içerisinde bulunabiliyor. Bu casusluk faaliyetleri arasında İsrail’e istihbarat bilgileri sağlama ve ülkemizdeki siyasilere ve bürokratlara yönelik şantaj ve baskı türü uygulamalar yoluna gidilerek bazı istihbarat ve bilgilerin toplandığı iddia ediliyor. Bu iddia Ceylan Özgül’ün ifadelerini de doğrular nitelikte.

Adnan Oktar cemaatinin İsrail’e casusluk kanalıyla bilgi ve istihbarat paylaşımında bulunması aslında yeni bir vakıa da değil. Günümüzden tam 103 sene evvel Filistin’de kurulan ve cephe gerisinde Osmanlı Devleti’nden bilgi ve istihbarat temin ederek, İngilizlerle iş birliği yapan ve bunun sonucunda bağımsız bir İsrail Devleti kurmak amacıyla oluşturulmuş bir casusluk örgütü mevcut. Örgütün ismi ise “NİLİ”. Nili Casusluk Örgütü’nü 2017 yılında “Ortadoğu’da Casusluk Savaşı NİLİ” isimli kitabıyla KTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Necmettin Alkan hocamız gündeme getirmişti. Kitapta Nili’ye üye olan Yahudi gençlerin Osmanlı cephe gerisinde casusluk faaliyetleri içerisinde bulunduğu ve bazı casusların da Osmanlı Karargâhlarına memur olmak suretiyle sızdıkları ifade edilmiş. Casusluk faaliyetleri süresince, Dördüncü Ordu Komutanı Cemal Paşa ve diğer askeri idarecilerin türlü ihmalkârlıklar içerisinde bulundukları da bir gerçek. Bu konuda başka bir iddia ise örgütün kurucularından olan Sarah Aaronsohn’un Cemal Paşa ile casusluk münasebeti ile yakınlaştığı ile ilgili. Ancak Alkan tarafından bu durumun gerçek dışı olduğu ifade edilmiş. Bu iddia Alkan tarafından yalanlansa da Nili Casusluk Örgütü’nün kısmi bir biçimde de olsa Osmanlı Askeri yetkililerde yakın ilişkiler kurarak bir takım istihbarat bilgilerini toplayabilecekleri gözden kaçırılmamalı.

Pek çok bakımdan tartışmalı tarafları bulunan Nili Casusluk Örgütü’nü bugün yeniden gündeme getirmek belki de Adnan Oktar cemaatinin kirli yüzünün ortaya çıkartılması bakımından son derece önemli. Belki de, Nili Casusluk Örgütü’nün tarihe karışmasından tam bir asır sonra yeni bir İsrail casusluk örgütü ile karşı karşıyayız. Kısacası; tarih tekerrürden ibarettir diye boşuna dememişler.

 

Yorum Yazmayı Unutmayın
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.