istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

NATO’oldu Ama ?

NATO’oldu Ama ?

Daha öncede Uluslararası oturumlarda dikkat çeken olay ve durumları sizlerle paylaşmıştım. Bu yazımda da dün Brüksel’de düzenlenen NATO toplantısının öne çıkan durumlarını sizlerle paylaşacağım.( Yazı’nın ikinci bölümünde toplantının enlerini bulabilirsiniz. Yazı uzun diye şöyle bir göz atıp geçeyim demeyin sakın J )

ABD Başkanı Donald Trump: Toplantının ilk başından itibaren gayet heyecanlı ve neşeliydi. Basın mensuplarına çok özel fotoğraflar verdi. Toplantının medya kısmına adeta ambargo koydu. Üye ülkelerin liderlerinin yer aldığı fotoğraf karesi çekimine Erdoğan ile birlikte geldi. İkilinin birlikteliği içerde de devam etti. Macron’un beni de aranıza alın dercesine yılışmaya çalıştığı toplantı öncesinde Trump-Erdoğan uyumu son sürat devam etti. Ancak toplantı öncesine kadar yüzünde güller açan Trump bir anda şekil değiştirdi. Almanya’ya çok sert bir şekilde yüklendi.   Nato’nun işleyişi hakkında sert eleştirilerine devam eden Trump adeta buranın ağası benim havasını bütün katılımcılara hissettirdi.

İngiliz Başbakanı Theresa May: Kendisini uzun bir zamandır takip ediyorum. Başbakan olduğundan bu yana hanımefendiliğinden hiçbir şey kaybetmedi. Tam bir nezaket abidesi. Toplantıya gelen herkese çok sıcak bir şekilde yaklaştı. Fotoğraf karesinde Erdoğan’ın hemen sağındaydı. Toplantı öncesinde telefondan İngiltere-Hırvatistan maçını takip etmesi ve maçın kaybedilmesine rağmen takındığı o hoş tavır gerçekten takdire şayandı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron: Her zamanki gibi sıcakkanlı orta yaşlı adam profilini iyi oynadı. Fotoğraf karelerinde sürekli kendine bir yer aradı. Trump-Erdoğan yakınlaşmasına kendisi de dâhil olmak istedi.

Almanya Başbakanı Merkel: Ülkesinde esip gürleyen Merkel, uluslararası arenalarda bu özelliğini kullanmakta fazla çekingen kalıyor. Nitekim bu durum dün de devam etti. Ne Trump’a, ne de Erdoğan’a etkili ve vurucu bir söz söylemedi. Toplantı öncesi ve sonrası hareketleriyle kesinlikle sınıfta kaldı.

Türkiye Başkanı Erdoğan: Toplantının en cool adamıydı belki de. Trump, May ve Macron ile birlikte samimi pozlar verdi. Aile fotoğrafı çekilmeden önce “Atak” helikopterlerimizin şovunu büyük bir gururla takip etti. Özellikle Trump’la yaptığı  “bilekten tokalaşma” basında geniş bir yankı uyandırdı. Genel olarak güler yüzlüydü. Erdoğan’ın bu tür toplantılarda en büyük eksikliği dil bilmemesi. Nato üye ülke liderleri birbiriyle koyu bir sohbet içine girdiği zaman Erdoğan bir kenarda durup beklemek zorunda kalıyor. Bu durum zamanında aşılsaydı çok daha güzel olurdu. Diğer yandan Erdoğan’ın ikili görüşmelerde basına sık sık fotoğrafları servis edildi. Toplantı sonuç bildirisinde Türkiye’nin Suriye hakkındaki görüşleri haklı bulunması toplantı adına sevindirici bir gelişmeydi.

ENLER

En agresif: Trump

En medyatik: Trump, Erdoğan ve Macron

En zıpır: Macron

En kibar: Theresa May

En sönük: Çipras

En aman tadımız kaçmasıncı: Merkel

En acemi: Türk delegasyon heyetinde yer alan, Hulusi Akar

En güzel: Toplantıya Arnavutluk bayrağı renkleriyle katılan ve güzelliğiyle dikkat çeken Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar-Kitaroviç

En ilginç an: Dün aynı zamanda lider eşleri de bir araya geldi. Ancak bunlardan bir tanesi fazlasıyla dikkat çekiciydi. Lüksemburg Başbakanı Xavier Bettel’in eşcinsel sevgilisi Gauthier Destenay’ın kadınlarla birlikte verdiği fotoğraf oldukça ilginçti.

En dikkat çekici kare: Trump ve Erdoğan’ın ahbap tokalaşması

En akrobatik: Atak helikopterlerimiz

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.