Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Mustafa Kemal Öldü mü ?

Nevzat YAMAÇ

Nevzat YAMAÇ

  • 10 Kasım 2017
Saygıdeğer Ağasarlılar ;

–Tarih, hepimizin bildiği üzere geçmişte yaşanmış olayları yer ve zaman göstererek sebep sonuç ilişkisi içerisinde inceleyen bilim dalıdır.

–Yaklaşık 10.000 yıllık bir tarihi olan Türk Milletinin geçmiş arenada sayısız devletler kurduğu ve bu devletlerin dünya medeniyetine büyük hizmetleri olduğunu görmekteyiz.

–Ayrıca bir çağ açıp bir çağ kapatacak kadar önemli bir özelliği de bulunan Türk devletlerinin Asya’dan, Avrupa’ya kadar uzanan geniş bir yelpazade gücünü gösterdiğini hepimiz bilmekteyiz  
–Bugün ABD kısa süreli bir tarihe sahip olmasına rağmen Amerikan tarihine o kadar önem vermektedir ki bütün amacı Amerikan şuuru oluşturabilmektir.

Bir çok batılı ülkede de bunları görmekteyiz
–Çocuklarımıza sağlam bir Türk Tarih şuuru aşılanmalıdır.Dost ve düşmanının kim olduğunu bilmelidir, kültürünün zengin olduğunu, medeni olduğunu öğrenmelidir ve her şeyden önemlisi Türk tarihinin bir bütün olduğunu anlamalıdırlar
–Türk tarihinin bütün olması demek geçmişte kurulmuş olan genellik ile de içten yıkılan TÜRK devletlerini, Osmanlı devletini ve son TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ bir birileri ile kıyaslamamalıyız. Hepsinin esaret altında yaşamayı kabul etmeyen  TÜRK Devletleri olduğunu unutmamalıyız. 
–Geçmişde ki TÜRK Devletlerini nasıl içten yıktılar ise zamanımızda da aynı kokmuş pis entrikaları senaryoları   uygulamaya koymak istiyorlar.
 Bu oyuna gelmemek için Tarihimizi mutlaka çok iyi bilmemiz gerekir.
 
–ATATÜRK düşmanlığı üretmeye çalışanlar  ONU Din düşmanı, Osmanlı düşmanı, ayyaş, geçmişinin karanlık olduğunu vs gibi adi insafsız iftiralar atanlara inananlara soruyorum ;  90 Sene yaşadığın ATATÜRK’ÜN Cumhuriyetinde dinini unuttun mu?  Kendi kendini yok etmiş Osmanlı’yı hortlatmaya çalışarak ATATÜRKÇÜLER OSMANLICILAR diyerek ülkeyi bölmeye çalışanların oyununa geldiğini göremiyor musunuz?
–Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarih’e karşı çok büyük bir ilgi duymuş, Türk tarihinin zenginliklerini ortaya çıkarmak ve Türk milletinin çok eski bir millet olduğunu kanıtlamak için Türk Tarih Kurumunu kurmuştur.

Zaten tarihte yine yoktur ki başarılı devlet adamları, devlet başkanları tarihi bilgiden yoksun olsunlar.
 
–İşte Atatürk de Türk tarihini çok iyi bilen öğrenilmesini şart koşan ve geleceğe sağlam adımlarla basılması için Türk Milletinin tarihini bilmesini gerektiğini savunan bu başarılı liderlerden birisidir.
Bu konuda Atatürk’ün çok önemli sözleri vardır.
“Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez” bunlardan sadece bir tanesidir. 
 
SONUÇ OLARAK; 
MUSTAFA KEMAL’in ruhu bedenini 10 Kasım 1938 de terk etti. Ancak ATATÜRK  fikirleri ile eylemleri ile reformları ile devrimleri ile hala YAŞIYOR EBEDİYEN DE YAŞAYACAKTIR.
BİLİNSİN Kİ, ATATÜRK  ÖLDÜĞÜNDE TÜRKİYE CUMHURİYETİ DİYE BİR ÜLKE KALMAMIŞTIR
 
TSK.
Kalın Sağlıcakla
Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Afrin Kararı - 18 Ocak 2018
Yeni Yılınızı Kutlarım - 31 Aralık 2017
Memlekette Adalet - 3 Kasım 2017
Cumhuriyete Doğru - 25 Ekim 2017
Dolar İmparatorluğu - 24 Ekim 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. unal durmus dedi ki:

    Teşekkür ederiz komutanım

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.