www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

MHP Şalpazarı Teşkilatına 8 Aydır Başkan Seçilemedi

MHP Şalpazarı Teşkilatına 8 Aydır Başkan Seçilemedi

MHP Şalpazarı’nda Başkanlık Koltuğu Atıl Durumda

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Şalpazarı İlçe Başkanlığı koltuğu hala atıl durumda. MHP Şalpazarı teşkilatına hala başkan seçilemezken Ülkücü isimler partideki Ülkücü harekete ters olarak düşündükleri gidişattan dolayı başkanlık koltuğuna yanaşmıyor.

MHP’de kongre isteyen, partideki yanlış olduğunu düşündüğü gidişatı çekinmeden eleştiren Pirağa YAŞAR 2016 Ağustos ayında görevden alınmıştı. Odur budur ilçe başkanlık koltuğu boş.

Trabzon İl Başkanı Şalpazarı’na Gelmişti Ancak Huzursuz Ayrılmıştı

Şalpazarı’nda siyaseti yakından takip edenler bilecektir. MHP Trabzon İl Başkanı Nihat BİRİNCİ, referandumda Evet çalışmaları için Şalpazarı’na gelmişti. Belediye Başkanı Refik KURUKIZ’ın ağırladığı Birinci Şalpazarı’nda Milliyetçiler ile bir toplantı düzenlemişti. O toplantıdaki ayrıntıları sizlere aktaralım:

MHP Trabzon İl Başkanı Şalpazarı’ndaki Milliyetçilerden Evet oyu istemek ve ilçe teşkilatına başkan seçebilmek için ilçemize geldi. Toplantıda Ülkücüler Birinci’ye yoğun tepkilerini dile getirdiler. İl Başkanı Birinci, ABD ve FETÖ’nün oyunlar oynadığını PKK’nın da Hayır dediğini dile getirince Eski MHP Şalpazarı İlçe Başkanı Mehmet SAKALLIOĞLU, “Leyla Zana da Evet diyor bunu nasıl açıklayacaksınız ? MHP’nin Ahmet TÜRK’e gösterdiği ilgiyi biz de görmek istiyoruz.” deyince ipler koptu. Yoğun tartışmaların olduğu toplantıda bir MHP üyesi istifa dilekçesini masaya vurarak toplantıdan ayrıldı. Eski Şalpazarı Ülkü Ocakları Başkanı Kadir ÖZEN de MHP Genel Merkezi’nin Ülkücülere gerekli ilgiyi göstermediğine yönelik tepkilerini dile getirdi. Toplantıda bulunan diğer Ülkücülerin de MHP’nin gidişatının Ülkücü hareket ile doğru orantıda olmadığı hakkında görüş ve tepkilerini dile getirmesi sonrası toplantıyı yaklaşık 10 kişi terk etti.

Şalpazarı’nda Milliyetçiler ile yaptığı toplantıdan yeterli verim alamayan ve ilçeye başkan seçemeyen MHP Trabzon İl Başkanı Nihat BİRİNCİ ilçeden huzursuz ayrılmak zorunda kalmıştı.

Zamana Terk Edilen MHP Şalpazarı İlçe Teşkilatına Başkan Seçilebilecek mi ?

MHP Şalpazarı İlçe Teşkilatı henüz faaliyet göremez durumda ve kapısı kilitli. Başkanlık koltuğu ise boş. Ülkücüler’in istifalarının arttığı MHP’de acaba Şalpazarı’na başkan seçilebilecek mi ? Şalpazarılı Milliyetçiler bu soruya yanıt bulmaya çalışıyor.

Davasına Gönülden Destek Veren Taban: MHP Eski Şalpazarı İlçe Başkanı Pirağa YAŞAR

Davasına Gönülden Destek Veren Taban: Seçim çalışmaları sırasında ikide bir toprak yolda batan arabalar…

Davasına Gönülden Destek Veren Taban: Seçim çalışmaları sırasında Şalpazarı’nın dağında taşında basılmadık yer, açılmadık kapı, gidilmedik köy bırakmayan gençler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ